Wilki zaatakowały pod Elblągiem

29
05.11.2025
Wilki zaatakowały pod Elblągiem
graf. pixabay.com
Wilki zaatakowały gospodarstwo rolne w Brudzędach koło Elbląga. Zwierzęta zagryzły kilka owiec kotnych – informuje TVP Olsztyn.

Do pierwszych ataków na gospodarstwo Dominika Kłosowskiego w Burzędach doszło w niedzielę (2 listopada). Do kolejnego we wtorek (4 listopada) – poinformowała TVP 3 Olsztyn. Wilki zagryzły kilka owiec w gospodarstwie rolnika.

W programie poruszono też kwestie konieczności odstrzału zwierząt i możliwości otrzymania przez rolników odszkodowania za poniesione straty. W ubiegłym roku wypłacono rolnikom ok. 600 tys. zł za szkody wyrządzone przez wilki.

 

Więcej na TVP 3 Olsztyn.

.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nie tylko tam, podchodziły już pod Przezmark, Myślęcin czy Weklice.
odzi (2025.11.05)
@odzi - W innych miejscach też się pojawiają.
(2025.11.05)
Wilki są nietykalne / wilki mogą robić co chcą / nie daj Boże napisać coś na wilki bo jesteś anty- wilkowy i idziesz pod sąd. Wilki kojarzą mi się z napływem tych tych stamtąd stamtąd.
(2025.11.05)

info

26  
  32
Dzisiaj owce jutro człowiek... ale te ''mądre'' głowy i tak powiedzą że to nie wina wilka tylko człowieka że zginął... ludzie kiedy wy wreszcie się otrząśniecie i obudzicie.
(2025.11.05)
a komu potrzebne wilki żeby zagryzały ludzi i zwierzęta
(2025.11.05)

info

16  
  30
Wpuścić to do parlamentu i poryglowac drzwi. Kilka też można wpuścić do UM.
Kahatella (2025.11.05)

info

21  
  6
od szkodowania za wilki powinni placic zieloni i100pr a mialy byc idealne i nie maja w klach srodkow znieczulajacych czy usypiajacych
kulawy (2025.11.05)

info

14  
  7
Wilki były, są i będą. Po pierwsze wilk nigdy nie zaatakuje człowieka, bo się go boi. Drodzy komentatorzy, nim coś napiszecie "mądrego" w tym temacie, to najpierw zasięgnijcie wiedzy na temat wilków. Po drugie, od dłuższego czasu jest nagonka na te drapieżniki wywołana przez lobby myśliwskie, aby wprowadzić tzw. "odstrzał" tych zwierząt. A chodzi o zwykłe nap.... do tych zwierząt, bo zaczyna brakować innej zwierzyny do rytuału mordu.
(2025.11.05)
Jakoś nie żal mi zagryzionego człowieka, za to zał by było odstrzelonych wilków.
DDR (2025.11.05)
atak na ludzi jest kwestia czasu..... muszą być odstrzały nie można dopuścić do niekontrolowanego rozmnażania się drapieżników
kat- na idiotów (2025.11.05)

info

25  
  30