Nie chcą wypoczywać w Królewcu

25
01.08.2025
Nie chcą wypoczywać w Królewcu
Fot. RG, arch. portEl.pl
Jak podaje Rzeczpospolita, turyści z Rosji nie chcą już tak chętnie spędzać urlopów w Królewcu. W tle wojna i wysokie ceny.

- W pierwszym kwartale odnotowaliśmy spadek turystów o 30 proc. w ujęciu rocznym. Latanie grupowe stało się bardzo trudne; Aeroflot nie umożliwiał rezerwacji miejsc na wycieczki grupowe. Obserwujemy też spadek w segmencie MICE (turystyka biznesowa). Hotele są u nas droższe niż w niektórych krajach europejskich, zwłaszcza na wybrzeżu Bałtyku. Tanie noclegi już dawno zostały wyprzedane. Wśród biznesu często stosowana jest następująca polityka cenowa: lepiej sprzedać mniej, ale drożej, niż więcej, ale taniej – przyznaje Michaił Drutman, dyrektor wykonawczy firmy Baltma Tours dla portalu kgd.ru, przywoływanego przez Rzeczpospolitą.

W Królewcu ma brakować personelu, obwód przegrywa też coraz częściej z innymi regionami rozwijającymi turystykę. W szczycie sezonu nadal można znaleźć wolne pokoje w hotelach. Jak podaje rp.pl, biuro turystyczne „Juno” ocenia, że ceny wycieczek zorganizowanych w 2025 roku wzrosną w Królewcu o 30-40 proc z powodu cen noclegów i biletów lotniczych. Królewiec ma najwyższą inflację w Rosji, nie bez znaczenia jest też trwająca wojna pogłębiająca izolację obwodu. To również niesie za sobą wzrost cen. Bank Rosji nie wspomina o wojnie wywołanej przez Putina wyjaśniając przyczyny wzrostów.

 

Więcej na rp.pl

.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Już niedługo Prezydent USA zakończy wojnę, dobrze że ma dobre stosunki z naszym Prezydentem.
(2025.08.01)
A może zagadamy i odkupimy ten obwód po 250zł/m2?
fliper (2025.08.01)
Z tym kibolem deweloperskim
(2025.08.01)
Obwód Królewiecki po odejściu Putina z polityki i ogólnie po jego śmierci, wróci do Unii Europejskiej jako wolny i niezależny od Rosji region. Sami rosjanie na uchodźctwie chcą odłączenia się całkowitego od Rosji. Oni czują się europejczykami i chwalą sobie granicę z Europą. Pamietają czasy wolnego chandlu i, ,ruchu granicznego" z Elblagiem, Gdańskiem oraz Olsztynem. Tu u nas to był i jest bogaty Zachód i jezdzili do nas do Lidlów i Biedronek kupując całe kosze jedzenia oraz sprzętu AGD. U nich jest teraz starszna bieda i nędza.
(2025.08.01)

info

22  
  18
Najlepszy sposób by odwrócić uwagę problemów które nękają miasto i okolice to temat awaryjny/dyżurny odwód Kaliningradzki ma kłopoty. Bo w tej chwili to jest najważniejsze. To nic że u nas się wszystko wali, ważne że u somsiada jest dużo gorzej XD PortFelik wie jak to robić XD
miku (2025.08.01)
Spotkanie dwóch geniuszy wspaniale wróży.
(2025.08.01)
niedługo będą odpoczywać w Polsce
(2025.08.01)
Wspaniała plaża w Zielonogradsku / taki poniemiecki Sopot /, bulwar z piękną restauracją, Bohdan N szef firmy z którą latami współpracowałem, przez Putina poszło... Teraz nawet strach tam zadzwonić, a spotykaliśmy się tam i w Elblągu raz co roku, nie mówiąc o " Stolicznej" która się jeszcze uchowała i czeka na Bohdana i Jego uroczą Marinę...
(2025.08.01)
Bedą ale Polacy u nich. Oni nie mają za co wypoczywać. Czytaj ze zrozumieniem. Jeśli myslisz że siłą zajmą Polskę czy inny kraj NATO to zajadów dostaję ze śmiechu. Przecież ta armia czerwona nie jest w stanie od ponad trzech lat i jak nie więcej zdobyć niczego w Ukrainie a im się marzy cały obszar Ukrainy. Hahahahaha. To tylko chory umysł Putina może sobie wyobrazić.
(2025.08.01)
Polecam odpoczynek nad plażami Bałtyku w Rosji. Czysto, tanio i super infrastruktura. Właściciele lokali są nastawieni przychylnie do klientów i nie skubią ich,
(2025.08.01)