Brytyjczycy odlatują z Malborka

11
31.07.2025
Brytyjczycy odlatują z Malborka
Samolot Typhoon RAF-u w bazie w Malborku. Fot. raf.mod.uk
Przez cztery miesiące Brytyjczycy wraz z Polakami i kontyngentem szwedzkim stacjonowali w bazie lotniczej w Malborku. Jak podaje m. in. Onet, ich misja w Polsce dobiega końca.

- Wielka Brytania to jedno z państw, których siły powietrzne angażują się w natowskie misje enhanced Air Policing oraz Baltic Air Policing, których celem jest wsparcie obrony przestrzeni powietrznej w regionie wschodniej flanki NATO, Morza Bałtyckiego i państw bałtyckich, które nie posiadają własnego lotnictwa bojowego - przypomina onet.pl.

- Dziękujemy Siłom Powietrznym Wielkiej Brytanii za profesjonalizm i zaangażowanie w ramach natowskiej misji enhanced Air Policing. Myśliwce RAF-u, które stacjonowały w Malborku to przykład współpracy na rzecz bezpieczeństwa i błyskawicznego reagowania na naruszenia przestrzeni powietrznej. W Polsce nadal są nasi sojusznicy ze Szwecji z myśliwcami Gripen. Wkrótce dołączą Australijczycy i kolejne państwa - napisał w mediach społecznościowych Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej.

Służby prasowe Royal Air Force przekazały, że podczas misji brytyjskie myśliwce były podrywane 20 razy.

 

Więcej na onet.pl.

.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Tak Nas bronili, że balony z Białorusi jednak zdążyły pól polski przelecieć.
Słodkii (2025.07.31)

info

8  
  30
Jak widać historia się powtarza. Brytyjczycy po wypowiedzi ministra Sikorskiego, że może być wojna opuszczają zagrożony teren. Za to przybędą Australijczycy, którzy w 1941 roku wspólnie z naszą Samodzielną Brygadą Strzelców Karpackich wspólnie bronili się pod Tobrukiem przed Africa Korps. Właśnie wtedy podczas walk tak się z Polakami zaprzyjaźnili, więc uchwalono, że po wojnie Polska i Australia będą ze sobą graniczyły. I oto spełnia się tamto przyrzeczenie. Może wreszcie będziemy graniczyły z Australią.
Karpackij striełok (2025.07.31)

info

8  
  23
co podymili na malborku to ich
Jacyna (2025.07.31)
A naszego nieba nie powinni bronić... Niemcy?
(2025.07.31)
"A naszego nieba nie powinni bronić... Niemcy?" - Nie powinni bronić latający pisowcy wszędzie swoimi gupimi komentarzami
(2025.07.31)
Ty wszędzie PIS-owców widzisz, . Ty już chyba masz lekką paranoję.
(2025.07.31)
gdy nie maja argumentow i nic mądrego do powiedzenia to co, odpalaja jedyne co maja w prawie pustych łbach, nienawisc
(2025.07.31)
"Mobilne ołtarze" (300 szt. ) - to miał być jeden z pierwszych zakupów dla wojska PiSiora Błaszczaka. Niestety dziennikarze pokrzyżowali te piękne plany. Przez to czuję się mało bezpiecznie...
(2025.07.31)
@Jacyna - Dokładnie. A afera włoska w. malborku
(2025.07.31)
A gdzie słynna tolerancja lewaków, może niektórym to jest potrzebne. Błaszczak powinien kupić kilkaset sztuk Manifestu komunistycznego dla gości typu komentujący. Zresztą lewacy nie bronilibyb Polski, a witali
bra (2025.08.01)