UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Jak widać historia się powtarza. Brytyjczycy po wypowiedzi ministra Sikorskiego, że może być wojna opuszczają zagrożony teren. Za to przybędą Australijczycy, którzy w 1941 roku wspólnie z naszą Samodzielną Brygadą Strzelców Karpackich wspólnie bronili się pod Tobrukiem przed Africa Korps. Właśnie wtedy podczas walk tak się z Polakami zaprzyjaźnili, więc uchwalono, że po wojnie Polska i Australia będą ze sobą graniczyły. I oto spełnia się tamto przyrzeczenie. Może wreszcie będziemy graniczyły z Australią.
Karpackij striełok