Pedagodzy odkrywają swoje artystyczne dusze

7
21.03.2012
Pedagodzy odkrywają swoje artystyczne dusze
Prace pedagogów LP w Gronowie Górnym można oglądać w Ratuszu Staromiejskim (fot. WS)
Malarze, graficy, rzeźbiarze, projektanci, mistrzowie obiektywu. Na co dzień przekazują swoją wiedzę, a także uwrażliwiają na piękno, pobudzają wyobraźnię uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. I oczywiście oceniają efekty ich twórczej pracy. Jednak dziś (21 marca) to oni zostali wywołani do tablicy. Zobacz fotoreportaż z wernisażu.
W Ratuszu Staromiejskim została otwarta wystawa prac pedagogów Liceum Plastycznego.
   - Historia naszej szkoły jest krótka więc ciągle mamy coś pierwszego – mówiła Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. – Tym razem jest to pierwsza wystawa prac naszych nauczycieli. Zespołu, który tworzy podwaliny, fundamenty szkoły i mam nadzieję, że taka prezentacja wpisze się na stałe w nasz kalendarz.
   Na ścianach zawisły prace pedagogów reprezentujących różne dziedziny sztuki, m.in. rzeźbę, malarstwo, grafikę, fotografię. Każdy z nich prezentował się już podczas wystaw zbiorowych czy też indywidualnych. Pierwszy raz jednak tworzą wspólną ekspozycję.
   - Tu powierzchnia wystawiennicza jest dość mała więc musieliśmy dokonać wyboru prac – wyjaśnił Zbigniew Chrostek, nauczyciel i koordynator wystawy.
   W Ratuszu można podziwiać prace: Romy Jaruszewskiej, Aleksandry Matulewicz, Karoliny Hajec-Kalińskiej, Kingi Kosacz-Drozdek, Zbigniewa Chrostka, Ryszarda Zumkowskiego, Janusza Kozaka, Grzegorza Wąsowskiego.
   - Duża część prac się nie zmieściła, ale chodziło o to, by pasowały do siebie i tworzyły całość – mówiła Roma Jaruszewska, która w LP wykłada reklamę wizualną i podstawy reklamy i kompozycji. – Nad tym czuwał Zbigniew Chrostek. To nie są prace ani najlepsze, ani ulubione czy wyciągnięte z szafy na specjalną okazję – zaznaczyła artystka. – Są to najnowsze, najświeższe „bułeczki”. Od kiedy w moim życiu pojawiła się pociecha to ona jest moją inspiracją – wskazała na synka. - Nic innego nie tworzę, jak portrety Jasia w różnych pozach i relacjach (śmiech). Ostatnimi pracami są właśnie prace mojego synka.
   [fotoc]
   Wystawa prac pedagogów Liceum Plastycznego będzie czynna do końca kwietnia. Po niej w Ratuszu Staromiejskim będą prezentowane prace dyplomowe uczniów.
   
A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Z grona Pedagogów tego Liceum należy wypłoszyć owych, nieco już starszawych - Zapoznanych Geniuszy Plastyki Elbląskiej. Jeżeli ta szkoła chce być nowoczesna i kreatywna to Ci Panowie powinni zejść ze Sceny. Czas na spacery /ale bez piwa/. .. i zabawy z wnukami. Sztuki plastyczne już odjechały. , PRL to historia !.
(2012.03.22)

info

0  
  0
a ja się cieszę że swoim doswiadczeniem dzielą sie z nami starsi pedagodzy szkoda tylko że zajecia z malrstwa nie ma z nami pani Roma
(2012.03.23)

info

0  
  0
dieki kompetencjom owych starszych pedagogów powstało Liceum Plastyczne brawo dla nich za zaangażowanie są wielcy
(2012.03.23)

info

0  
  0
a moim zdaniem to Swietne Liceum i kadra Pedagogiczna i wspaniała kreatyna Pani Dyrektor Gratuluję powodzenia na maturach czekamy na pierwsze dyplomy
(2012.03.23)

info

0  
  0
Szanowny GIMNAZJALISTO pamietaj o wyborze Liceum Plastycznego to wspaniała szkoła
(2012.03.23)

info

0  
  0
Szkoła, która zniszczyła mnie psychicznie. Powracające depresje, zaburzenia emocjonalne. Trzeba mieć mnóstwo samozaparcia, ambicji i zapału. Ale i tak nie żałuję swojego wyboru. Trafiłam na świetną klasę, którą uwielbiam. I po tych czterech latach śmiało mogę stwierdzić, że były to jedne z najfajniejszych lat w moim życiu.
XYZ1 (2012.03.23)

info

0  
  0
Nasze prace dyplomowe wystawiamy w Galerii EL, 26 kwietnia. Zapraszamy.
(2012.03.23)

info

0  
  0