Motocyklem przez Transylwanię

4
29.01.2013
Motocyklem przez Transylwanię
fot. nadesłana
Dziś, 29 stycznia o godz. 17 zapraszamy do Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Rodziny Nalazków na spotkanie z cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan”. Podczas spotkania Karolina Borsukowicz opowie o motocyklowej wyprawie do Rumunii. Wstęp wolny.
Z górami, za lasami leży kraina nazywana Transylwanią … Etymologicznie i geograficznie wszystko się zgadza, bo Transylwania po łacinie znaczy „kraj za lasem”. Niemiecka nazwa, Siebenbürgen, od której wziął nazwę polski odpowiednik - Siedmiogród - ma z kolei związek z wieloletnią obecnością w Siedmiogrodzie Sasów (tzw. Sasów siedmiogrodzkich). Wiele osób kojarzy Transylwanię z postacią Draculi z powieści Brama Stokera, tymczasem kraina ta ma nam o wiele więcej do zaoferowania. To przepiękne warowne zamki, zapierające dech w piersiach widoki i sympatyczni mieszkańcy. O swojej motocyklowej wyprawie do Rumunii, przez Bieszczady, Słowację i Węgry opowie Państwu Karolina Borsukowicz. Opowieść zostanie zilustrowana pokazem zdjęć. Serdecznie zapraszamy.
   
   Filia nr 5 mieści się przy ul. Rodziny Nalazków 20 w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1.
   
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

POZDRAWIAMY I ZAPRASZAMY na wspominki z naszej wyprawy do Rumunii
jarjar69 (2013.01.22)

info

0  
  0
Ludzie są leniwi, obawiam sie że frekwencja nie będize zbyt duża. Zresztą sam pewnie nie znajdę czasu, ale z chęcią przeczytałbym np bloga okraszonego fotkami. Podziwiam za pasję, bo zapewne wielu by tak chciało ale zawsze coś stoi na przeszkodzie a najczęściej jest to po prostu brak zorganizowania. Pozdrawiam
cyklomaster (2013.01.29)

info

0  
  0
ja bym zajrzał, alem zachorzał. fajny pomysł. Tak z Transylwanią, jak i ze spotkaniem. pozdrawiam.
(2013.01.29)

info

0  
  0
a ja będę
(2013.01.29)

info

0  
  0