Kto dostanie Aleksandra?

10
20.03.2025
Kto dostanie Aleksandra?
fot. Anna Dembińska
Jeżeli zbliża się 27 marca, to na deskach teatralnych scen całego świata czuć radość. Tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w Elblągu wręczane są też Aleksandry - teatralne nagrody. Do kogo trafią w tym roku - tego dowiemy się na gali 29 marca.

Nazwiska nominowanych są jedną z najbardziej strzeżonych tajemnic elbląskiego teatru. Tajemnica zostanie ujawniona 29 marca na uroczystej gali w elbląskim teatrze. W programie artystycznym przewidziano m. in. występy elbląskich aktorów, którzy zaprezentują fragmenty spektakli, także tych, które już zeszły z elbląskiej sceny.

- Będziemy mieli szansę zobaczyć nową oprawę naszego teatru. W tym miejscu chciałbym podziękować uczniom Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, których prace będzie można podziwiać w foyer teatru - mówił Paweł Kleszcz, dyrektor teatru na dzisiejszym (20 marca) briefingu prasowym. - Serdecznie zapraszamy.

W ubiegłym roku Aleksandrem uhonorowani zostali: Teresa Suchodolska za rolę Marty Bradshaw w spektaklu „Przyjazne dusze” oraz Dariusz Siastacz za rolę Arlekina w „Słudze dwóch panów”.

Międzynarodowy Dzień Teatru jest świętem ustanowionym w 1961 roku podczas 9. Światowego Kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Dzień obchodów ustalono na 27 marca w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Dajcie juz spokoj z tymi nagrodami.....
(2025.03.20)

info

13  
  3
W przestronnym foyer teatru powinna powstać kawiarnia " Teatralna " z galerią prac elblaskich artystów.
(2025.03.20)

info

7  
  1
Pogodynka z polshitu :D
(2025.03.20)
Albo szalikowy wieczny dyrektor.
(2025.03.20)
Nie wiem kto dostanie, ale wiem kto dostać powinien..... Zawodowy D Y R E K T O R Siedlar Mirosław. Za całokształt "Tu i Tam"
dyzio (2025.03.20)

info

11  
  4
nowa oprawa? ale za 300 tysiecy czy inna kwota?
(2025.03.20)

info

2  
  0
Może Czyżyk może Missan a może Nowaczyk he
bolt (2025.03.20)

info

2  
  0
Na nagrodę zasługują wszyscy dyrektorzy z zawodu dyrektor. Nie brakuje ich....
(2025.03.20)

info

10  
  0
Dyrektorowi Pancernemu Marianowi co hale w Paaleku sam wybudowal jak mawia w swojej szkole. Tylko ze jest mały problem. Hala mala i ciemna a kibice wulgarni.14 baniek jak krew w piach. Hala miala być wizytowka a wyszlo jak wyszlo.32 metry dlugosci boiska zamiast 40 i 15 m szerokosci zamiast 20m. Taki malurki problem za 14 baniek. A gosciu chodzi i sie chwali razem z drugim kolesiem pryncypalem z Saperow. Ludzie 14 baniek. ot tak sobie ktos wywalił. Moze warto sie temu blizej przyjrzec Panowie dziennikarze?
Redaktor podkowa (2025.03.21)

info

3  
  0
Znowu imprezka dla śmietanki towarzyskiej, dziękuję, ale oglądać nie mam ochoty, obrazek staje się nudny i męczący, pojadę na spektakle do Gdańska
(2025.03.21)

info

5  
  0