Kolejny koncert salonu muzycznego

9
13.07.2023
Kolejny koncert salonu muzycznego
arch. organizatora koncertu
„Duosobienie”- to tytuł kolejnego spotkania w ramach XXVI Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2023. Na scenie muszli koncertowej wystąpi krakowskie trio.

Małgorzata Walenda - aktorka, wokalistka, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Była aktorką Teatru Nowego w Poznaniu (2019-2022), od 2022 jest w zespole Teatru Muzycznego Capitol, laureatka konkursów takich jak: Pamiętajmy o Osieckiej, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Singing Mask czy Nowa Tradycja.

 

Marcin Konieczkowicz - saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat wielu konkursów m.in. Blue Note Poznań Competition, Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu, RCK Pro Jazz Festival, czy Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych „Jupiter”. Prowadzi ożywioną działalność koncertową, głównie na deskach krakowskich klubów jazzowych m.in. z zespołami Dawida Suleja Rudnickiego, Wojciecha Groborza, Kuby Banaszka oraz z własnymi formacjami.

 

Dawid Sulej Rudnicki - kompozytor, pianista i autor tekstów. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pedagog Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie i Krakowskiej Akademii Tańca "L`art de la Danse". Gościnnie wykładał w Instytucie Komunikacji i Mediów na Uniwersytecie w Oslo. Autor piosenek, muzyki do spektakli i filmów, doktor sztuki, laureat licznych konkursów, m.in Transatlantyk Poznań International Film and Music Festival, Legnica Cantat, Komeda Jazz Festival, Iława Old Jazz Meeting, Jazz Improvizacjia -Wilno czy Nowa Tradycja.

W koncercie usłyszymy przede wszystkim utwory lidera grupy Dawida Suleja Rudnickiego.

 

Przed koncertem zapraszamy do udziału w kolejnym spacerze przyrodniczo-historycznym - „Tajemnice Bażantarni”. Zbiórka w niedzielę o godz. 15.30 pod muszlą koncertową a zapowiadane w tytule tajemnice zdradzą pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Początek koncertu godz. 17.00 wstęp wolny.

 

Organizatorem Letniego Salonu Muzycznego jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne a tegorocznymi Partnerami: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Zarząd Zieleni Miejskiej, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Elposter Jolanta Olszewska, Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portel.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

 

 

.

informacja ETK

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Kiedy zaprosicie do Elbląga: Martyniuka, don Vasyla, itp... Ciągle tylko ryranię dla wykształciuchow, a dla ludu pracującego nic nie ma.
(2023.07.10)
nareszcie napisane przed koncertem. szkoda, że bez daty
(2023.07.10)
Jedź wsioku w weekend do nowego stawu będziesz miał swoje wsiokowate rytmy tanie piwo i kiełbachę z grilla.
Oświecony (2023.07.11)
@Oświecony - Koleś nudzi się i podpuszcza takich yntelygentów jak ty i jak widać skutecznie
(2023.07.11)
16 lipca 2023
(2023.07.11)
dzięki
(2023.07.11)
@Oświecony - kogos wrazliwego zabolao uuuuu
(2023.07.16)
@Oświecony - Inteligencją to Ty nie grzeszysz. A skąd Ty pochodzisz?Z wielkiego miasta? Którego?
Gość z Polski (2023.07.16)
Wyyyśmieeeenicieee !
(2023.07.16)

info

0  
  0