Kobiety - pistolety

7
20.05.2011
Kobiety - pistolety
(fot. WS)
„Są kobiety pistolety i kobiety jak rakiety, chude, długie i wysokie, z wydepilowanym krokiem...” – to właśnie słowa tej piosenki autorstwa Marii Peszek zainspirowały Aleksandrę Matulewicz do stworzenia cyklu obrazów, które od wczoraj (19 maja) oglądać można w Galerii Art Miś. Zobacz zdjęcia z wernisażu.
Od kilku lat głównymi bohaterkami prac Aleksandry Matulewicz są kobiety. Skomplikowane, odważne, czasem aroganckie a czasem naiwne. Przyznać należy, że epitetów określających charakter kobiet jest całe mnóstwo. Kilka z nich znaleźć można na najnowszej wystawie artystki.
   - Rozmawiałam dziś z moim tatą przez telefon, powiedział, że wzorem osób odbierających nagrody podczas festiwalów w Cannes, powinnam podziękować rodzicom... więc dziękuję! – mówiła Aleksandra Matulewicz podczas wernisażu. – W takich sytuacjach tata zawsze żartobliwie stawia mi pytanie „bo, kto ci kupił pierwsze kredki?”.
   Wyraźne i barwne kształty kobiet zdobią ścianę galerii przy ul. Fabrycznej. Podziwiając prace artystki można czuć pewien niedosyt, ponieważ chciałoby się zobaczyć więcej i więcej... A może o to włąsnie jej chodziło?
   Wystawę „Pistolety” Aleksandry Matulewicz można oglądać w Galerii Art Miś do połowy czerwca.
 
OK

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

„ Są kobiety pistolety i kobiety jak rakiety, chude, długie i wysokie, z wydepilowanym krokiem. .. ” oraz madre głupie, młode, stare, tak jak wino mlode jare. .. jm
(2011.05.20)

info

0  
  0
Jest trochę tych Galerii, a i artystów nie brakuje, ale ciągle zadajemy sobie współcześnie pytanie - co jest kiczem, a co prawdziwym artyzmem ?
(2011.05.20)

info

0  
  0
Są kobietki i kokietki wystrojone w kabaretki. Żółte, czarne i brązowe z wydepilowanym nosem.
part 2 (2011.05.20)

info

0  
  0
czego można nauczyć samemu tak malując?
(2011.05.23)

info

0  
  0
czy liceum plastyczne ma takich artystów ? dobrze że młodzież jest zdolna
(2011.05.23)

info

0  
  0
ja też nie wiem czy to jest kicz czy artyzm chyba sie nie znam aż tak na sztuce
(2011.05.23)

info

0  
  0
a moim skromnym zdaniem pani Ola ma braki w rysunku i to spore raczej są to przeciętne prace jest tylu świetnych gruntownie wykształconych artystów po ASP w Krakowie czy Warszawie a promuje się przeciętność
wafel1234 (2014.10.18)

info

0  
  0