Elbląg Rocks Europa: Koszerny Wymiar

24
17.10.2008
Elbląg Rocks Europa: Koszerny Wymiar
Na zdjęciu zespół Koszerny Wymiar.
Podczas festiwalu Elbląg Rocks Europa zaprezentuje się osiem zespołów. Wśród nich wystąpią znani elbląscy muzycy, wraz ze swoim nowym projektem Koszerny Wymiar.
Ich kompozycje, to inne, niekonwencjonalne spojrzenie na muzykę. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączenie elementów muzyki pop, tworzą nową jakość na elbląskim rynku muzycznym. Łatwo wpadająca w ucho melodia, to przede wszystkim dobra rozrywka dla ich fanów. Interesują ich klimaty szlagierowe, głównie o miłości, zdradzie i rozstaniach. Jak określić charakter zespołu Koszerny Wymiar? O to już zapytałem samych muzyków. Paweł Łobanowski: Na jakiej zasadzie powstał zespół? Koszerny Wymiar: Zespół powstał w grudniu 2007 roku. Artur z Kamilą nie mieli nic lepszego do roboty i nagrali piosenkę. Wszyscy członkowie zespołu grali w innych zespołach, a Łyłka (Kamila) chciała śpiewać. Klocek (Paweł) zakochał się w Kamili (właściwie, to wszyscy ją kochamy i na próbach popisujemy się, oprócz Kwacha, bo on stawia na naturalność). Tak powstał zespół Koszerny Wymiar. Gdyby Kwachu nie miał frytkownicy, to byśmy do niego nie przychodzili i zespół prawdopodobnie rozpadłby się. Terminem pop-rockowym można określić gwiazdy współczesnej sceny muzycznej, takie jak FEEL, czy Patrycja Markowska. Jakie są Wasze wpływy? Przede wszystkim chodzi o twórczość Dody. Każdy swoją wenę czerpie z czego innego. Paweł Marian uwielbia Extreme Noise Terror, Kwachu zaś Gosię Andrzejewicz (wzrusza się przy piosence Ich Troje "Ostatni Papieros"). Jakie jest Wasze przesłanie? Nie dajmy sobie wcisnąć tandety. Jesteśmy kwintesencją gó***nej sceny muzycznej w Elblągu. Większość jest na naszym poziomie (lub gorsza), a uważa się za wielkie gwiazdy. Na spotkaniu w sprawie przeglądu organizator zapytał się chłopaka: Z jakiego zespołu jesteś? Na co ten chłopak: "To Ty nie wiesz?!" Cechą piosenek pop-rockowych są delikatne zwrotki i głośne refreny. Jak wyglądają Wasze utwory? Właśnie takie są. Tak, jak metalcore, tylko na odwrót. Jesteśmy delikatni. [fotoc] Dla kogo jest Wasza muzyka? Dla wszystkich tegorocznych maturzystów, kobiet w ciąży, a również dla młodzieży chodzącej na Bismarck. Każdy, kto słucha Nirvany jest naszym przyjacielem. Jak oceniacie swoje szanse na festiwalu Elbląg Rocks Europa? Wygramy bez wątpliwości. Nie ma lepszych od nas. Tak szczerze, to głosy publiczności mogą nie iść w parze z wyborem zwycięzcy. Przecież nie żyjemy w państwie demokratycznym. Czym chcecie się wyróżnić? Kwachu się zabije i będziemy kultowi. A poza tym koszulami w kratę. Zagramy, żeby zrobić kaszanę w królewskim stylu. Dla mnie największą nagrodą jest to, że mogę zagrać na koncercie. Z całego serca dziękuję wszystkim koszerniakom- Łyłka. Proszę o kilka słów dla innych zespołów Jakich zespołów? Dedykujemy wszystkim naszą drugą piosenkę na Myspace. Pozdrawiamy bardzo ważnego dla nas człowieka, Artura Kieszkowskiego. koszerny wymiar.
Paweł Łobanowski

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
lehó, buahahaha
dzid (2008.10.17)

info

0  
  0
Odpowiedź na pytanie o przesłanie rwie jelita. Nic dodać nic ując, he. :D
Sven (2008.10.17)

info

0  
  0
no to ładnie. .. zgrzewka jajeczek już na was czeka :)
SAMURAJmsciciel (2008.10.17)

info

0  
  0
czekam na cukierki
Karolina_ (2008.10.17)

info

0  
  1
wiadomo juz kto zagra na tym wiesniackim spedzie?
tom araya (2008.10.17)

info

0  
  0
bo Kurt taaaaakie smutne oczy miał!
gosh (2008.10.17)

info

0  
  0
Tak apropo ten tekst "to ty nie wiesz" powiedzial kto inny, i było to powiedziane żartem; )
Petro (2008.10.17)

info

0  
  0
Artur Kieszkowski ?? to arti chojtnął sie w końcu z kiechą; ] przeciez kieszka wolał kwacha; P
NielubieSchabowego;] (2008.10.18)

info

0  
  0
a ty skad wiesz ze chodzilo o ciebie?
*uj (2008.10.18)

info

0  
  1
Bo pamiętam ze filo spytał się mnie z jakiego zespołu jestem i nie wiedziałem jak odpowiedzieć bo na jednym koncercie nasz zespół ustapił miejsca lojalnemu tonemu na prośbe fila i myślałem ze mnie pamięta, i wtedy mieszko żartem powiedzial " to ty go nie znasz"?; ) sory jeśli odebraliście to za snobizm, jestem troche przewrażliwiony na punkcie organizacji koncertów od czasów Down Hillu; ) zwłaszcza skoro już sa kłopoty zanim impreza się zaczęła
Petro (2008.10.18)

info

0  
  1