Będzie z tego film

16
24.10.2019
Będzie z tego film
Piotr Imiołczyk wraz z Międzyszkolnym Kołem Historycznym realizuje film z okazji Święta Niepodległości (fot. Anna Dembińska)
Przed południem na elbląskiej starówce można było dostrzec młodych ludzi, ubranych w stroje z epoki, wyposażonych w szable i sztandary. Była to młodzież skupiona w Międzyszkolnym Kole Historycznym, które od lat przygotowuje inscenizacje historyczne dla mieszkańców miasta. Tym razem grupa ta szykuje film, w niektórych scenach widoczni będą pracownicy elbląskich instytucji kultury. Zobacz więcej zdjęć. 

Międzyszkolne Koło Historyczne od początku prowadzi Piotr Imiołczyk, nauczyciel i społecznik, który tym razem postanowił zaangażować młodzież do filmu. Produkcja ta jest realizowana z okazji Narodowego Święta Niepodległości i w tym czasie ma być prezentowana w Internecie, m.in. w lokalnej prasie. W czwartkowe (24 października) przedpołudnie kręcono sceny pod czterema instytucjami kultury: Biblioteką Elbląską, Muzeum Archeologiczno – Historycznym, Galerią EL oraz Warmińsko – Mazurską Biblioteką Pedagogiczną. Na tę prężną, około 50-osobową grupę, czekali pracownicy tych instytucji, którzy także włączyli się w tę akcję. Część przebrała się w stroje nawiązujące do klimatu realizowanego filmu.

mw

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Miasto by dało parę groszy tej młodzieży choćby na stroje
Olaf5 (2019.10.24)
@Olaf5 - Miasto czyli my
(2019.10.24)
Czy ta rocznica tyczy Miasta Elbląg?
jank (2019.10.24)
Też
(2019.10.24)
Najlepszy nauczyciel w Elblągu.
Uczeń ZSZ nr1 (2019.10.24)

info

25  
  0
JMIE Boga.........??
Ingliszmadafaker (2019.10.24)
Brawo młodzi.
lalamido (2019.10.24)

info

17  
  0
Szkoda, ze nie mialem takiego nauczyciela :(
4 LO (2019.10.24)

info

22  
  0
@GOŚĆ Ja tylko troszeczkę prowokuję .A historia naszego miasta jest dla mnie bardzo ważna
jank (2019.10.24)
@Ingliszmadafaker - Taka była wtedy pisownia !
gramatyka 19 wieku (2019.10.24)