Tak wygląda Castorama

56
01.04.2019
Tak wygląda Castorama
(fot. Michał Skroboszewski)
11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowo-magazynowej, 35 tysięcy produktów i 145 pracowników – to liczby Castoramy, która w środę o godz. 7 otworzy swoje podwoje dla klientów. Dzisiaj byli tam dziennikarze. Zobacz więcej zdjęć.
- Wyróżnikiem Castoramy są wyjątkowi doradcy oraz profesjonalne podejście do każdego realizowanego przez naszych klientów projektu. Jesteśmy przekonani, że nasz nowy sklep spełni wysokie oczekiwania, a nawet pozytywnie zaskoczy klientów z Elbląga oraz jego okolic. Oferujemy kompleksowe wsparcie związane z budową, remontem, urządzaniem i dekorowaniem domów, jak również wyposażeniem ogrodów. Wierzę, że nasze otwarcie wprowadzi nową jakość na tutejszym rynku zarówno jeśli chodzi o ofertę, jak i profesjonalną obsługę – mówi Robert Krygowski, dyrektor sklepu Castorama w Elblągu.
   Market mieści się przy ul. Żuławskiej, ma 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni (w tym 8,5 tysiąca m kw. powierzchni handlowej), dysponuje 340 miejscami parkingowymi dla klientów. W środku został podzielony na sektory: Ogród, Techniczny, Kuchnia-Łazienka-Magazynowanie, Budowlany, Ściany-Podłogi-Dekoracje, Obsługi klienta i Logistyki, w których w sumie można znaleźć 35 tysięcy produktów. - I to dostępnych od ręki. Nie trzeba czekać na realizację zamówienia – dodaje Robert Krygowski.
   Castorama zatrudniła w markecie przy ul. Żuławskiej 145 osób, zdecydowana większość pochodzi z Elbląga i okolic, ale są też pracownicy nawet z dalekich miejscowości.
   - Zaczynałem w Poznaniu w 2003 roku jako pracownik działu serwis. Potem po kolei odbywałem staże na innych stanowiskach, pracowałem m.in. w Kaliszu, gdzie spędziłem 7 lat. Potem był dział budowlany, potem w centrali, teraz pojawiła się propozycja pracy z Robertem Krygowskim. Powiedziałem sobie, że nie mogę sobie tego odmówić, dlatego przyjechałem do Elbląga. Kieruję sektorem technicznym, będziemy pomagać w Elblągu rozwijać miłość do majsterkowania, która w nas wszystkich siedzi – mówi Cezary Woźniak, kierownik sektora technicznego Castoramy.
   - Z branżą budowlaną jestem związana od 22 lat, od 10 lat pracuję w Castoramie. Przeprowadziłam się do Elbląga z Jeleniej Góry. Lubię nowe wyzwania, a to było dla mnie wyzwanie. Zmiany są odświeżające w życiu, więc myślę, że to dla mnie i dla firmy przyniesie tylko dobre rzeczy - przyznaje Agnieszka Majka, kierownik sektora ogród. - Zadbam o to, by było u nas rozwinięte doradztwo ogrodowe i pełen wybór asortymentu.
   Jak zapewnia dyrektor Castoramy, firma nie miała problemów z rekrutacją pracowników, bo chętnych było więcej niż miejsc. - O dokładnej wysokości zarobków nie mogę mówić, ale chciałem powiedzieć, że dbamy o pracowników, którzy otrzymują trzynastki i czternastki, a także premie kwartalne, jeśli market osiąga zakładane cele. Płacimy również dodatkowo za pracę w niedzielę – mówi Robert Krygowski.
   Jak się dowiedzieliśmy, podstawowe najniższe wynagrodzenie w markecie to 3 tysiące złotych brutto.
   
RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
taki to podobno "ryneg pracownika" a w Elblagu bezproblemowo znalezli z marszu 150 osob.
(2019.04.01)
i. ..
(2019.04.01)

info

4  
  5
Ooo podobna do Castoramy
(2019.04.01)

info

4  
  6
TOWO, Mrówka, MDM, itp...żegnajcie!
A mogli szanować klienta... (2019.04.01)
Nie ma gwarancji ze w Castoramie beda szanowac klienta. Prosze pamietac ze trawa jest zawsze bardziej zielona u sasiada????
MM (2019.04.01)
Chodzi o pracowników wykwalfikowanych"specjalistów"piszac to nie chce nikogo urazić.
Taka prawda. (2019.04.01)
@MM - Spokojnie, Castorama to firma Europejska tam nawet nie pomyślą o złym traktowaniu. Kto robi zakupy w Castoramie, ten wie.
ZZ (2019.04.01)
Janusze biznesu! Możecie już zwijać swoje interesy. Wolałbym kupować u was, jednak przez waszą chytrość, zachłanność i zaściankowość nie macie szans z takimi markami. No dobra, Państwo też rzuca kłody małym przedsiębiorcom.
Klyjent (2019.04.01)

info

35  
  10
Widzę ceny wysokie, niech lepiej zejdą, albo zamkną to za pół roku z braku klientów.
Super_malarz (2019.04.01)

info

14  
  38
Aleeee. No rzeczywiście szaaał.
(2019.04.01)