Rozstrzygnęli przetarg na gastronomię przy basenie

41
28.05.2025
Rozstrzygnęli przetarg na gastronomię przy basenie
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl
Spośród siedmiu chętnych firm wyłoniono jedną zwycięską, która wydzierżawi nieruchomość z przeznaczeniem na prowadzenie gastronomii w Parku Wodnym Dolinka. To firma TAKE IT EASY Kamila Fidala z siedzibą w Gdańsku.

Przypomnijmy, że w poszczególnych miejscach parku wodnego, który wkrótce zostanie otwarty, mają być prowadzone lokal typu fast-food, kawiarnia, na terenie parku nie dopuszcza się natomiast sprzedaży alkoholu. Umowa dzierżawy ma obejmować trzy sezony letnie od 2025 do 2027 roku, gastronomia ma działać w tych samych godzinach, co park wodny (od otwarcia do 17 sierpnia w godz. 9-20, od 18 sierpnia do 31 sierpnia – 9-19, od 1 września do zamknięcia – w godz. 10-18). Park wodny ma zostać otwarty na przełomie czerwca i lipca. Zakończenie funkcjonowania obiektu w każdym sezonie ma być zależne od pogody, „około 7/15 września”.

- Przy wyborze oferty wydzierżawiający kieruje się dwoma kryteriami, z których każdy ma przyporządkowaną wagę po 50 punktów. Jednym z kryteriów jest oferowana wysokość czynszu miesięcznego dzierżawy, a drugim kryterium jest oferowany sposób prowadzenia działalności gastronomicznej, czyli koncepcja funkcjonalno-użytkowa. Cena wywoławcza wynosiła 2 549,01 zł brutto. Oferenci zaproponowali kwoty od 2899 zł do 22.140 zł brutto - informował nas przed rozstrzygnięciem postępowania MOSiR, zastrzegając, że jedna z ofert została odrzucona z powodu niespełnienia wymogów formalnych.

Oferty złożyły firmy PPHU Milena Jarmoła z Błudowa, SĄSIEDZI Spółka Cywilna Tomasz Pieciukiewicz i Paweł Ukleja z Elbląga, Firma Handlowa ”Rudnicki” Katarzyna Rudnicka z Elbląga, TAKE IT EASY Sp. z o.o. z Gdańska, DEVKAR Karol Gąsienica ”Fronek” z Gdańska, GASTRONOM Zofia Żukowska z Elbląga, NARUSA GASTRO Sp. z o.o. z Fromborka.

MOSiR nie podał w Biuletynie Informacji Publicznej wysokości kwot poszczególnych ofert, z zawiadomienia o wyniku przetargu wynika jednak, że wygrała oferta z najwyższą proponowaną kwotą, czyli 22 140 zł miesięcznie. Przypomnijmy jeszcze, że nowe kąpielisko będzie kosztować 90 mln zł, z czego 65 mln to dofinansowanie z funduszy rządowych.

TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No to będą musieli tych zapiekanek i frytek opierdzielić żeby taki czynsz zapłacić :) Powodzenia!!!!
Fryta (2025.05.28)
Napewno tam jak będzie drogo to kiepsko to widzę.
Mietek22 (2025.05.28)
Niech lepiej ktoś wytłumaczy jak to ma funkcjonować jeśli chodzi o higienę samego pływania. Ta woda będzie chlorowana codziennie? :)
(2025.05.28)
Zamiast UM wspierać rodzimych, lokalnych przedsiębiorców wybrali coś z... Gdańska, Take IT Easy założona firemka 5 lat temu z wkładem własnym 5000 zł. życzę smacznego
wyciąg z KRS (2025.05.28)
Taki czynsz odbije się na cenach żarła, więc należy się spodziewać, że publika będzie przynosić swoje kanapki, napoje i kawę/herbatę w termosach. Przedsiębiorcy życzę powodzenia i trzymam kciuki za jego przetrwanie.
hobby 720 UKFe (2025.05.28)

info

19  
  9
@wyciąg z KRS - Przetarg to przetarg. Najwyraźniej nie masz o tym zielonego pojęcia...
pilots (2025.05.28)
@pilots - Ma być tanio, jak najtaniej. Jakość ? Ma być tanio :)
Stańczyk Elbląski (2025.05.28)
Firma ma siedzibę w Gdańsku natomiast są to mieszkańcy Elbląga, więc swoi ludzie będą się tym zajmować :)
Pat (2025.05.28)
@Pat - Ale podatki lecą do Gdańska
(2025.05.28)
zjeżdzalnia vintage po rynnie z lat 90tych. jak nie nazwy euro park to dolina... kremowa (?)
klimacik baltonowski (2025.05.28)

info

6  
  8