Powstaje najwyższy budynek mieszkalny w centrum Elbląga

93
09.11.2018
Powstaje najwyższy budynek mieszkalny w centrum Elbląga
(fot. Anna Dembińska)
Rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie Regal Park, nowej inwestycji u zbiegu ul. Nowowiejskiej i Królewieckiej. - Trwają prace związane z przekładaniem sieci, jeszcze w listopadzie ruszą wykopy pod fundamenty – mówi Jarosław Kraiński, pełnomocnik inwestora.
Na działce przy skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i Królewieckiej powstanie ponad 120 mieszkań i ponad 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni dla biznesu. Budowa miała początkowo rozpocząć się w sierpniu, ale z powodu odwołania jednego z mieszkańców decyzja o pozwoleniu na budowę stała się prawomocna dopiero w październiku. 7 listopada na działce ruszyły pierwsze prace. - Trwa przekładanie sieci, jeszcze w listopadzie ruszą wykopy pod fundamenty – informuje Jarosław Kraiński z Freedom Nieruchomości, który zajmuje się obsługą inwestycji w imieniu dewelopera. - Mimo że pierwsza łopata nie została jeszcze wbita, mamy już sprzedanych 60 procent powierzchni.
Powstaje najwyższy budynek mieszkalny w centrum Elbląga
Tak ma wyglądać Regal Park (wizualizacja Atelier Hoffman)

   Regal Park flat & business (Królewski Park) ma być najwyższym budynkiem mieszkalnym w tej części miasta, z piętnastoma kondygnacjami i parkingiem podziemnym na 235 miejsc. Zaprojektowała go elbląska firma Atelier Hoffman. W budynku znajdą się 123 mieszkania o powierzchni od 37 do 131 m kw. z dużymi tarasami na najwyższych kondygnacjach. W części biznesowej inwestycji znajdzie się miejsce na wielkopowierzchniowe sklepy oraz lokale handlowe i usługowe. Całość inwestycji będzie otaczał rozległy park, który od strony południowej będzie oddzielał część biznesową od części mieszkalnej. Na końcu parku usytuowany będzie plac zabaw dla dzieci.  Inwestorem jest TJM Group z Przasnysza, budowa ma trwać dwa lata.
   Działka przy ul. Nowowiejskiej i Królewieckiej od dziewięciu lat czeka na zabudowę. Początkowo miała tu powstać galeria handlowa Porto 55, ale duński inwestor – Sjaelso – zbankrutował. Działkę od syndyka kupiła początkowo firma z Krakowa, potem właścicielem był deweloper z Warszawy, w końcu trafiła do TJM Group.
   
RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To nie jest najwyzszy budynek mieszkalny w Elblagu! Brama na Modrzewine ma 14 pięter. Ten budynek będzie miał 13 pięter.
(2018.11.09)
I gitara wkoncu będzie coś ładnego w tym smutnym mieście
Cyt (2018.11.09)
coś mi się wydaje że ten serial będzie trwał tak długo jak moda na sukces
(2018.11.09)

info

25  
  9
Walczyć trenować olimpia musi panowac - Z I E L A S Z w pracy pewnie to wrzucam za niego!
Romulec (2018.11.09)
A 80% klientów to mieszkańcy Gdańska? :)
(2018.11.09)
bardzo, ale to bardzo brzydki budynek
obiektywnaocena (2018.11.09)
Piszą, że w tej części miasta gamoniu
(2018.11.09)
Skąd by nie byli, ważne, ze kupują
Eee (2018.11.09)
podobno 80% to mieszkańcy Warszawy, a 15 % Krakowa, z Gdańska tylko 5 %, ludzie w Polsce się zabijają żeby mieszkać w Elblągu przy Nowowiejskiej, dochodzi do bójek na noże, tak się kłócą
sdasad (2018.11.09)
Najwyższy będzie, ilość pięter nie ma znaczenia
PelletElblag (2018.11.09)