Nadrzeczna działka idzie pod młotek

32
30.10.2025
Nadrzeczna działka idzie pod młotek
Fot. arch. portEl.pl
Miasto, o czym już pisaliśmy, planuje sprzedać działkę przy ul. Wybrzeże Gdańskie i Warszawskiej, gdzie od lat działało Ognisko Sportów Wodnych Fala. Ogłoszono właśnie przetarg w tej sprawie.

Przypomnijmy. Wcześniej rzeczoznawca wycenił działki o łącznej powierzchni prawie 9 tys. m kw. na kwotę 4,5 mln złotych netto (taka jest cena wywoławcza w przetargu), w tym istniejące tam budynki na 200 tys. zł netto. Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego to teren pod potrzeby sportu i rekreacji. W grudniu 2024 roku na sprzedaż terenu dzierżawionego przez OSW Fala zgodziła się Rada Miejska, mimo negatywnej opinii komisji finansowo-budżetowej.

Od lat dzierżawcą terenu przy ul. Wybrzeże Gdańskie jest Ośrodek Sportów Wodnych Fala, który w ostatnich latach z własnych środków zmodernizował bazę – wyremontował większość pomieszczeń, dobudował dodatkowe miejsca do cumowania. Co roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przedłużał umowę dzierżawy, obecna obowiązuje do końca 2025 roku. Wodniacy będą musieli przeprowadzić się w inne miejsce, nie zostało ono jeszcze ustalone z władzami miasta.

- Bardzo dużym atutem nieruchomości jest jej położenie przy rzece Elbląg oraz Fosie Miejskiej. Dojście i dojazd do nieruchomości od strony ul. Wybrzeże Gdańskie. Nieruchomość położona w granicach Portu Morskiego Elbląg, na terenach szczególnego zagrożenia powodzią – czytamy w ogłoszeniu przetargu.

Oferty przyjmowane są do 22 grudnia. Przetarg został zaplanowany na 30 grudnia. Co ciekawe, cena zaproponowana przez oferenta nie jest kluczowa, bo większe znaczenie (70 proc. oceny) będzie miała zaproponowana architektura zabudowy.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A kiedy miasto zrobi coś z działkami pomiędzy mostami gdzie a to zaimprowizowana przystan kajakowa, a to rudery po byłych firmach. To przecież najatrakcyjniejsza część nabrzeża Wyspy Spichrzów bo centralnie naprzeciw odbudowanych kamienic.
(2025.10.30)
Fajne miejsce, tylko po co miasto wymagało aby wynajmujący topił tam pieniądze w remontach?
Jaki (2025.10.30)

info

25  
  6
Szkoda. Tak się kończy pewna historia.
(2025.10.30)

info

26  
  7
Może miasto by wybudowało własna marinę dostępną dla każdego mieszkańca ?
(2025.10.30)

info

33  
  3
Po co miasto ma zarabiać regularnie duże pieniądze? Lepiej nachapać się na raz. Bo może ktoś inny obejmie władzę. tuskanie moim zdaniem działają wszędzie tak samo....
(2025.10.30)

info

26  
  29
4 i pół bańki netto? Buuaaahhhaaahhh :-))))
hobby720ukfe (2025.10.30)

info

8  
  12
Czy już możemy zacząć zgadywać, kto to kupi? Bo chyba wszyscy wiedzą
(2025.10.30)
Te rudery cwaniaczku nie mają znaczenia. Ktoś jest właścicielem gruntów i na pewno nie jest to UM.
(2025.10.30)
Słucham. Kto to kupi. Bo nagle wszyscy jasnowidze.
(2025.10.30)
No i trochę szkoda, bo to obecnie bardzo psuje zagospodarowanie starego miasta. Większość tych budynków jest stara i zaniedbana, powinny zostać zastąpione nową zabudową i nowym nadbrzeżem.
proste (2025.10.30)