Miasto szuka chętnych do przebudowy Portowej

8
18.08.2025
Miasto szuka chętnych do przebudowy Portowej
Ulica Portowa wymaga gruntownej przebudowy (fot. Anna Dembińska)
Władze Elbląga ogłosiły przetarg na przebudowę ulicy Portowej. Wykonawca będzie miał rok na przeprowadzenie prac od dnia podpisania umowy.

Elbląg na przebudowę Portowej pozyskał 3,4 mln euro (ok. 14 mln zł) jako dofinansowanie z tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli specjalnej puli unijnych funduszy dedykowanej subregionowi elbląskiemu. Ile będzie ta inwestycja kosztować, dowiemy się przy po rozstrzygnięciu przetargu, który właśnie ogłoszono.

Prace mają objąć nie tylko przebudowę nawierzchni ulicy Portowej, która jest w katastrofalnym stanie, ale także przebudowę skrzyżowania ul. Portowej z Trasą Unii Europejskiej, budowę chodników, miejsc postojowych, ścieżki pieszo-rowerowej, a także przebudowę kanalizacji deszczowej, ulicznego oświetlenia i istniejącej infrastruktury technicznej. Wyremontowany ma też być przejazd kolejowy, zagospodarowana zieleń i elementy małej architektury.

Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 29 sierpnia. Komisja przetargowa będzie brała pod uwagę przy ich ocenie cenę (60 procent oceny), okres udzielonej gwarancji (30 procent oceny) i doświadczenie kierownika budowy (10 procent). Zwycięzca przetargu będzie miał rok na przeprowadzenie prac od dnia podpisania umowy.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ta Portowa to ma obecnie takie znaczenie, że prowadzi do przystani gdzie nogi nie postawisz, nad wodę nie podejdziesz bo w niemiły sposób sugeruje się tam, że poza właścicielami łódek to nie bo nie. Ale na remont zrzucimy się wszyscy ?
(2025.08.18)
droga trzeciej kategorii mało komu potrzebna.
(2025.08.18)

info

10  
  5
w następnej kolejności ulica Piławska. :-)
(2025.08.18)

info

11  
  0
Mam wrażenie, że w tym mieście jest dużo innych miejsc, które wołają o remont, niż jakaś prowadząca donikąd Portowa. Czy może się mylę?
(2025.08.18)

info

11  
  6
Tylko nie ta ulica. Ulica jest potrzebna z prawdziwego zdarzenia jak dokończenie ulicy Wschodniej o której Pan Missan już całkowicie zapomniał oraz ulica która połączy aleję Jana Pawła II- go z Krasnym Lasem. To jest priorytet i obowiązek na wczoraj.
(2025.08.18)

info

8  
  0
I bardzo dobrze. Masz wiele miejsc gdzie sobie możesz pospacerować.
Daniel 75 (2025.08.20)
@Daniel 75 - Twoje opinia jest mi całkowicie obojętna, a w rzeczonej kwestii zwrócę się o informacje w stosownych urzędach.
(2025.08.20)
@Daniel 75 - Artykuł 232 Prawa Wodnego polecam.
(2025.08.20)