Hotel upadł, pracownicy czekają na wypłaty

77
09.12.2020
Hotel upadł, pracownicy czekają na wypłaty
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Byli pracownicy upadłego hotelu Arbiter czekają na wypłatę zaległych wynagrodzeń, które mają być wypłacone z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. - Prosimy redakcję o interwencję, by pani syndyk jak najszybciej przelała nam nasze wynagrodzenia, na które tak długo czekamy – napisał do nas jeden z byłych pracowników hotelu.

„Mam do państwa ogromną prośbę. Czy mogliby państwo w imieniu wszystkich byłych pracowników Arbiter Hotel w Elblągu skontaktować się z panią syndyk Renatą Piętką i poprosić o jak najszybszą wypłatę środków z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych? Z informacji uzyskanych z FGŚP wynika, że środki zostały przelane w zeszły czwartek na konto pani syndyk. Wiemy, że pani syndyk ma 7dni roboczych na rozliczenie się z nami jednak czekamy na swoje pieniadze I tak bardzo długo” - napisał do nas jeden z Czytelników”. - Nadmieniam, że pierwotny termin został przekroczony nie z naszej winy, tylko z winy ze strony pani syndyk gdyż we wniosku złożonym w pierwotnym terminie do FGŚP były błędy. Jak wiadomo ze względów pandemii i oczekiwania na wypłatę środków było nam bardzo ciężko. Większość z nas pożyczała pieniądze od rodziny lub znajomych, bo bez zatrudnienia o kredycie nie bylo co marzyć. Sądzimy, że w gestii pani syndyk byloby bezzwłoczne przelanie nam środków, ponieważ: 1) nie my zawinilismy upadłość; 2) mamy dziwne czasy; 3) mamy okres przed świąteczny; 4) nie my jesteśmy winni błędów we wniosku. Z góry bardzo dziękujemy za interwencję”.

Przypomnijmy, że decyzja sądu w sprawie upadłości Hotelu Arbiter uprawomocniła się 1 września. Wszystkie sprawy spółki przejął syndyk, który zarządza obecnie masą upadłościową i zgodnie z prawem powinien doprowadzić do spłaty zobowiązań wobec wszystkich wierzycieli. A także do wypłaty zaległych wynagrodzeń dla 24 byłych pracowników hotelu, w sumie prawie 260 tys. zł.

- Środki finansowe (dla byłych pracowników – przyp. red.) obecnie są już w masie upadłości, a dział księgowy przygotowuje dane do wypłaty. Zatem z końcem tego tygodnia wszyscy pracownicy powinni otrzymać środki, które wypłaciło FGŚP. Syndyk dążył do wypłaty środków dla wszystkich pracowników w pełnym wnioskowanym przez nich zakresie, niestety FGŚP zakwestionowało część żądania, o które ubiegał się Syndyk i była konieczność korekty wniosku. Dodatkowo doszła kwestia obecnie panującej pandemii, gdzie pracownicy FGŚP pracują w systemie rotacyjnym, a współpracownicy przygotowujący wniosek znaleźli się na kwarantannie w związku z zarażeniem COVID-19 – informuje nas Renata Piętka, syndyk masy upadłościowej Hotelu Arbiter.

Jest już też przygotowana wycena majątku spółki Hotel Arbiter.

- Obecnie zapoznaje się z nią zarząd upadłego, gdyż celem syndyka jest szybka sprzedaż przedsiębiorstwa, a z doświadczenia syndyk wie, że jeśli reprezentant upadłego zaakceptuje opis i oszacowanie, procedura przebiega sprawniej i szybciej. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to z końcem stycznia (początkiem lutego 2021 r.) będzie możliwe przeprowadzenie procedury sprzedaży – dodaje Renata Piętka.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
super działający w latach 90 -tych hotel należący kiedyś do NFI przez kolejnych nieudolnych dyrektorów został doprowadzony do upadku, wyprowadzony z majątku narodowego i zniszczony przez ostatniego "właściciela"
kat (2020.12.09)
Co w tym dziwnego że Hotel upadł ??? W tej wsi wszystko pada i w końcu i ona padnie !!!! Przykre ale prawdziwe !!! Taki mamy klimat polityczny w naszym, ,mieście“ !!!
Donald Zbawiciel (2020.12.09)
@Donald Zbawiciel - No, gdyby PIS tu rządził, to by nic nie upadło. To dlaczego cała Polska upada też?
(2020.12.09)
O tej porze Ciotka kolinska ma nad sobą bat swojego szefa !!!!! Ale napewno się odezwie ten emblonski farfocel !!!!!
Twój Pan (2020.12.09)
Pogadaj z wyborcami Pisu !!!!
(2020.12.09)
@Twój Pan - Panie, chodź do mnie posprzątać - prezes
(2020.12.09)
Polska to piękny kraj szkoda że tylko teoretycznie suwerenny. ..
Smutny Polak (2020.12.09)
@Smutny Polak - Polska to kraj naiwniaków liczących, że im dadzą. To główny problem Polski.
(2020.12.09)
Po takim prezesie jak ty to ja pijany na konia wchodzę kmiocie !!!! Możesz zamiatać liście pod moją rezydencją !!!
(2020.12.09)
@Twój Pan - Panie, tylko pamiętaj - jak zawsze, u mnie sprzątamy na kolanach - prezes
(2020.12.09)