Działki przy Warszawskiej sprzedane pod mieszkania

63
23.02.2022
Działki przy Warszawskiej sprzedane pod mieszkania
Tu ma powstać wkrótce osiedle mieszkaniowe (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)
14,7 mln złotych netto zapłaci za ponadhektarową działkę przy ul. Warszawskiej i Szańcowej deweloper z Przasnysza. Wygrał przetarg ogłoszony przez władze miasta, przebijając cenę wywoławczą o ponad 10 mln złotych!

Władze Elbląga wystawiły kompleks trzech działek przy ul. Szańcowej i Warszawskiej za 4,1 mln złotych netto. Grunt wyceniono na 3,2 mln zł netto, a istniejące zabudowania gospodarcze (w sumie 8 budynków) na 929 tys. zł.

W przetargu wzięło udział aż siedmiu oferentów, a licytacja była niezwykle zacięta. Najwyższą cenę – 14,7 mln złotych netto – zaoferowała firma Novdom 2 z Przasnysza (województwo mazowieckie). To spółka-córka firmy Novdom, założonej w 2006 r., realizującej inwestycje mieszkaniowe m.in. w Ciechanowie, Olsztynie, Makowie Mazowieckim, Przasnyszu czy Ostrołęce. "Novdom Sp. z o.o. został powołany do życia przez Zbigniewa Sosnowskiego, założyciela i właściciela firmy Kross SA - największego producenta rowerów w Europie" - czytamy na stronie internetowej Novdom.

Działki, które kupił Novdom 2 (założony w kwietniu 2021 r w celu m.in. kupna i sprzedaży nieruchomości na własny rachunek), są objęte planem zagospodarowania przestrzennego, przewidującym w tym miejscu mieszkaniową zabudowę wielorodzinną z podziemnymi i naziemnymi parkingami. Nabywca będzie zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji do końca 2024 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2027 r. Z uwagi na lokalizację działki wysokość zabudowy nie może przekroczyć 5 kondygnacji (maksymalnie 25 m), zabudowa działki nie może przekroczyć połowy jej powierzchni, a co najmniej 30 procent ma zająć zieleń.

Jeszcze w ubiegłym roku na tym terenie działały komisy i warsztaty samochodowe. Administrator działek – Zarząd Budynków Komunalnych – wypowiedział umowy z najemcami, którzy opuścili je kilka miesięcy temu, i przekazał grunt samorządowi do sprzedaży. Istniejące tutaj dotychczas zabudowania gospodarcze czeka rozbiórka.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Czyli cena robi wrażenie! Można tylko pomyśleć co by było gdyby "informacje"o wcześniejszych sprzedażach działek na Starym Mieście poszła w Polskę? Na pewno konkurencyjne ceny i brak monopolu pomaga rozwojowi wszak marketing to dźwignia handlu. ..
Fan_Gargamela_z_PO (2022.02.23)
i co znowu za 8 koła za metr surowego stanu deweloperskiego z samymi cegłami w ścianie??
koleśnik (2022.02.23)
Stawiają gdzie popadnie, ani wyglądu, ani przestrzeni, o otoczeniu nie mówiąc, byle duzo i byle kasa
(2022.02.23)
Takie informacje o wcześniejszej sprzedaży działek, nie tylko na "starówce", były upowszechnione na cały kraj (to wymóg ustawowy)jednakże wówczas nie było takiego zainteresowania. Jedynie ten aspekt nie był stosowany w latach 1990 - 1995,bo nie było wtedy takiego nakazu prawnego.
Ghj (2022.02.23)

info

8  
  4
Emblong to prawdziwa metropolia i będą śliczne apartamenty z widokiem na river emblong buhahahaha !!! Milionerzy na kredytach w samochodach w leasingu w łachach tomiego z samsungami w rękach będą pić moeta na balkonikach i wstawiać zdjęcia na relacje na fejsie i insta żeby inni mogli zazdroszcząc buhahahaha
Emblong to stan umysłu !!!! (2022.02.23)
@koleśnik - Tak to wygląda poza portalami opłacanymi przez developerów. Prawda jest nieco inna. To screen ogłoszeń z morizon. Gdyby było można tak zrobić z Portelu lub olx pewnie było by podobnie.
(2022.02.23)
Emblong-stan umysły to ty jesteś. .. ..
(2022.02.23)

info

22  
  9
Szybko poszły bo ludzie patrzą ze blisko kanał elblaski. Będę mogli tłuste ryby na obiad łowić.
Kulinarnie (2022.02.23)
super, niech deweloper tylko pamięta by zastosować wanna look rich blachy, styropian i szkło. Broń boże nie budować klimatycznych kamienic ze "starymi"fasadami bo jeszcze klimat starówki się zrobi i jakiś turysta tu przyjedzie!!
asdsssssss (2022.02.23)

info

14  
  6
A co z planem rewitalizacji wyspy spichrzów wg oryginalnej zabudowy nawiązującej do stylu starego miasta? Czy kolejne blokowisko?
ja się pytam (2022.02.23)