Drugie podejście do wieży na Garbie

18
16.10.2025
Drugie podejście do wieży na Garbie
Wizualizacja z dokumentacji przetargu
Rozbiórka wieży widokowej na Wielbłądzim Garbie oraz budowa nowej wieży widokowej, modernizacja istniejącej ścieżki i schodów terenowych – takie zadanie chce zrealizować Nadleśnictwo Elbląg. W pierwszym postępowaniu nie wyłoniono wykonawcy, leśnicy ogłosili kolejny przetarg.

Wielbłądzi Garb to najwyższa w Europie stała wydma, ma niemal 50 m n.p.m. Kryteria brane pod uwagę w przetargu na realizację nowej wieży widokowej w tym miejscu to cena (60 proc.), termin gwarancji (20 proc.) i doświadczenie kierownika budowy (20 proc.). Wartość zamówienia opiewa na niespełna 190 tys. zł. Wysokość wieży ma wynosić 6,62 m.

W pierwszym postępowaniu nie udało się wyłonić wykonawcy. Zgłosiły się cztery firmy, dwie z nich spełniły kryteria, jednak obie oferty wyraźnie przewyższają kwotę, jaką leśnicy chcą przeznaczyć na zadanie, tzn. 234 tys. zł. W nowym postępowaniu termin składania ofert upływa 30 października.

- Najwyższa w Europie stała wydma zwana Wielbłądzim Garbem znajduje się zaledwie 2 kilometry za Krynicą Morską Ścieżka przyrodnicza zachęca gości wieżą widokową, z której rozpościera się widok zarówno na Morze Bałtyckie jak i Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską – podaje na swojej stronie Nadleśnictwo Elbląg. - Warto odwiedzić to miejsce gdyż jest to najwyższa stała wydma w Europie, można tu zapoznać się z miejscową przyrodą i aktywnie spędzić czas. Znajduje się ona niedaleko Krynicy Morskiej, przy drodze w kierunku Piasków.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
234.000,00 zł chcą wydać na drewnianą wieżyczkę. Materiałów i robocizny mniej więcej tyle co na zbudowanie altanki na działce - którą spokojnie można zrobić za 20 tysięcy a nie 234 tysiące !! A wykonawcy tu chcą znacznie więcej !! Szok. No ale kto zabroni biednemu żyć bogato?
(2025.10.16)
Zrobię za połowę z materiałem po mojej stronie i ślicznie podziękuję.
Fafarafal (2025.10.16)
@Fafarafal - I podpiszesz się pod zgodą na pociągnięcie do pełnej odpowiedzialności finansowej w razie gdyby komuś coś się stało w przypadku uszkodzenia wieży?
(2025.10.16)
@Fafarafal - Stawaj w przetargu zgrywusie i rób
(2025.10.16)
Przeczytaj przedmiar robót, obejrzyj w terenie a potem wylewaj te mądrości
(2025.10.16)
Nie masz pojęcia o czym mamroczesz, ale kto nierozgarniętym zabroni pisać bzdury?
(2025.10.16)
Czy ta wieza nie moze byc wieksza i wychodzic ponad korony drzew?
(2025.10.16)

info

12  
  1
Chiny budują najwyższy most świata w 3 lata, my na drewnianą 6 metrową altanę robimy przetargi XDDDDD
(2025.10.16)

info

13  
  7
To zrób to. Najpierw wybierz się na mierzeje i zobacz zakres prac.
bra (2025.10.16)
zrob ty
(2025.10.16)