Do września ma tu być ścieżka rowerowa

9
10.06.2025
Do września ma tu być ścieżka rowerowa
Trwają prace przy budowie odcinka ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 527, fot. arch. UM w Pasłęku
Przy drodze wojewódzkiej nr 527 trwa budowa ścieżki rowerowej na odcinku Pasłęk-Rzędy. Prace mają zakończyć się pod koniec września.

Jak informuje Urząd Miejski w Pasłęku, w ramach inwestycji powstanie około kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej, będący kontynuacją istniejącej trasy wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 527. Nowy odcinek poprowadzi do skrzyżowania z drogą w kierunku miejscowości Rzędy. Prace wykonuje spółka SANBUD, z którą inwestor, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie podpisał umowę pod koniec marca br. Opiewa ona na niemal 3,9 mln zł. Budowa odcinka ścieżki zakończyć ma się we wrześniu.

Do września ma tu być ścieżka rowerowa
fot. arch. UM w Pasłęku

Przypomnijmy, że przy drodze wojewódzkiej nr 527 ma też powstać ścieżka od Pasłęka do Krosna. Pierwszym krokiem tej inwestycji jest opracowanie dokumentacji projektowej. Wykona ją gmina Pasłęk i sfinansuje z własnych środków. Na ten cel przeznaczy 180 tys. zł. Inwestycję zrealizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Zgodę na zawarcie porozumienia w tej sprawie podjęli uchwałą pasłęccy radni podczas nadzwyczajnej sesji, która odbyła się 13 marca. Ścieżka ma powstać wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 527, na odcinku od ul. Zamkowej w Pasłęku do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 513 w Krośnie. Na całej długości ścieżki ma być zamontowane oświetlenie.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Kilometr drogi rowerowej za 3,9 mln? Drogie te nasze rowerowanie.
zenekspodsklepu (2025.06.10)
Miasto wydaja miliony zł na ścieżki rowerowe a i tak 1/3 rowerzystów jedzie obok po jezdni blokując ruch i stwarzając zagrożenie. Kiedy Policja weźmie się do roboty i zacznie wlepiać mandaty za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym ?
(2025.06.10)
Przestańcie pajacowac z tymi pseudodrogami rowerowymi. Wiekszosc z nich to sa buble nie nadajace sie do jazdy rowerem, stanowiace wieksze niebezpieczenstwo niz jazda po jezdni. Cała modrzewina ma skopane drogi rowerowe, wszedzie wysokie krawezniki, niedawno budowana droga dla rowerow na ul Kosciuszki takze ma miejscami wysokie krawezniki. Bardzo niebezpieczny przejazd w okolicy Hotelu mlyn gdzie rowery wyjezdzaja z za ogrodzenia, zza samochodow. Tu projektowaniem drog rowerowych i odbiorem zajmuja sie jacys amatorzy. Droga dla rowerow powinna byc przystosowana do wszystkich typow rowerow. Po elblaskich drogach rowerowych niemozliwym jest poruszanie sie rowerem szosowym bez jego uszkodzenia. Od lat zajmuja sie tym ci sami ludzie i ciagle robia to zle. NIestety suweren nie zdaje sobie sprawy ze ciagle wybiera partaczy do UM.
korba666 (2025.06.10)
@korba666 - Panie Mecenasie, pan się zgłosi do przetargu i zbuduje lepiej, szybciej i taniej.
Konserwowa (2025.06.10)
@zenekspodsklepu - Ty jesteś albo nie bardzo rozgarnięty albo kłamiesz ja pinokiowiecki
pis wstał z kolan (2025.06.10)
@zenekspodsklepu - Dlaczego tak drogo? Wychodzenie z komunizmu to była bułka z masłem w porównaniu do wychodzenia z kaczyzmu.
Spadek po pis (2025.06.10)
@Spadek po pis - a po 1,5 roku rządów PO
(2025.06.10)
@zenekspodsklepu - To pralnia kasy nie inwestycja.
antysystemowy (2025.06.11)
A kiedy policja weźmie się za kierowców blokujących ścieżki rowerowe i chodniki
Tomek123409 (2025.06.17)