Biblioteka przygotowuje się do remontu

10
04.03.2020
Biblioteka przygotowuje się do remontu
Filia Biblioteki przy ul. Ogólnej przejdzie remont (fot. Michał Skroboszewski)
Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej (przy ul. Ogólnej) przejdzie gruntowny remont. Zostaną wymienione podłogi oraz  wyposażenie placówki, pojawi się też nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny. W związku z tym filia od 16 marca zostanie zamknięta do końca roku. Zobacz zdjęcia.

1378 mieszkańców Elbląga zagłosowało na projekt modernizacji filii nr 4 Biblioteki Elbląskiej (przy ul. Ogólnej) w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 450 tys. zł.

Co powstanie w bibliotece przy ul. Ogólnej? Na to pytanie odpowie dokumentacja techniczna, którą wykona gdyńska firma MW pracownia Projektowa, Małgorzata Wójcik. Koszt dokumentacji: 58,5 tys. zł.

Pierwsze wersje nowego wystroju filii powinny wpłynąć już niebawem. „Oprócz prac remontowo-budowlanych, takich jak wymiana podłóg, oświetlenia, odnowienie ścian, zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt multimedialny i komputerowy. Wymienione zostanie też wyposażenie biblioteki, takie jak regały, stoliki, krzesła itp. ” - informuje Biblioteka Elbląska.

Przetarg na modernizację ma być ogłoszony jak najszybciej się da. Bibliotekarze do remontu przygotowują się już teraz. Od 16 marca filia nr 4 zostanie zamknięta do końca tego roku. Przed rozpoczęciem prac remontowych zostanie zabezpieczony księgozbiór filii oraz jej wyposażenie.

Czytelnicy, którzy mają wypożyczone książki z tej filii nie mają się czego obawiać. „Termin wypożyczonych książek zostanie przedłużony do 31.12.2020 r. i nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie. Książki wypożyczone w tej placówce będzie można oddawać w bibliotece głównej przy ul. św. Ducha 3-7 oraz w filii nr 3 przy al. J. Piłsudskiego 17 i filii nr 5 Kostka przy ul. J. Wybickiego 20.” - informuje Biblioteka. Spragnionym książek przypominamy, ze na podstawie karty bibliotecznej można korzystać ze wszystkich filii Biblioteki Elbląskiej.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Czy w bibliotece na zatorzu nadal śmierdzi stęchlizną?
Opo (2020.03.04)

info

5  
  3
Opo byłeś to dobrze wiesz. Wypożycz zatęchłą książkę. Fuuj.
ja wiem (2020.03.04)

info

1  
  0
Szkoda tylko że pieniądze z budżetu obywatelskiego tak mi się wydaje że biblioteka jest samorządową i miasto daje pieniądze. Proszę nie odbierać tego głosu jako negacji remontu ale jeszcze trochę to będziemy remontować szkoły i przedszkola z tych pieniędzy
(2020.03.04)

info

6  
  2
a samorząd to nie obywatele?
(2020.03.04)
Chodzi o pieniądze które otrzymuje biblioteka z budżetu miasta na utrzymanie
(2020.03.04)
tylko na utrzymanie ale na remonty już nie
(2020.03.05)
Cieszy mnie perspektywa nowo wyremontowanej biblioteki, tylko sposób pozyskania pieniędzy jest trochę kontrowersyjny (obywatel złożył wniosek, bo widział potrzebę szerokiej modernizacji i jeszcze pewnie zaproponował co należy kupić?I). A wysokość kwoty oszałamia. Proponuję w każdym roku remontować kolejne filie BE.
(2020.03.05)

info

6  
  0
Forma pozyskiwania głosów była oburzająca. Młode pracujące tam panny(obsługująca petenta niemal z nogami założonymi na biurku), natarczywie nękały do oddania głosu na miejscu. Od ręki, otwierały stronę BO online, prosiły o dane całych rodzin, nawet tych małoletnich. Warunki tam panujące chyba nie pasowały do nich wizerunkowo, no i teraz w luksusie mogą się nie przepracowywać. .. .. .
nagabywany (2020.03.07)
Napisał 80 letni dziadek nie potrafiący obsługiwać kompa
Ja nusz (2020.03.07)
Niekiedy taki 80-letni dziadek twardszego wyjmuje niż wkłada młody po sterydach. .. .
(2020.03.07)

info

1  
  0