Wandale niszczą drzewa

5
08.11.2011
W swoim czasie informowaliśmy o wycięciu przez lokatorów domu przy ul. Ratuszowej róg Świerczewskiego pięknych drzew - czytamy w Głosie Elbląga z 8 listopada 1961 roku.
Domagaliśmy się ukarania sprawców, ale pomimo upływu kilku miesięcy Prez. MRN w Elblągu i Zarząd Zieleni Miejskiej nie raczyły zająć się tą sprawą. Oto inny "kwiatek". Przy ul. Lotniczej, pomiędzy budynkami nr 45 a 47 rośnie piękna wierzba płacząca. Ostatnio, nieznani sprawcy obłamali cały wierzchołek drzewa. Jeśli tak dalej pójdzie, a władze miejskie nie zaczną wyciągać wniosków i karać za barbarzyńskie niszczenie zieleni, to w krótkim czasie Elbląg zostanie pozbawiony zostanie drzew rosnących przy ulicach. Dlatego wydaje się, że należy skończyć z tolerowaniem wandalizmu, zacząć szukać sprawców i przykładnie ich karać.
   
(jk)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A teraz to beton i asfalt się liczy a nie drzewa i zieleń.
okmn (2011.11.08)

info

0  
  0
I tak ma być. Bażantarnie też zalejemy betonem i asfaltem żeby kierowcom żyło się lepiej !!
(2011.11.08)

info

0  
  0
Lepszy beton niż puste polany jak w tej wiosce Olsztyn. Jak wam odpowiada sama zieleń to wyprowadzać się na wieś
yujuy (2011.11.08)

info

0  
  0
szkoda wspaniałych pięknych drzew na ul. wojska polskiego, pięknych lip na ul mickiewicza, i grunwaldzkiej, wyniszczony park modrzewie jak i sąsiednie ulice przez psy. szkoda-nie szanujemy przyrody. do tego jeszcze się dokładają inni zwolennicy wycinki drzew-przykład-wycięte piękne lipy po lewej stronie ulicy na cmentarz dębica. komu yo przeszkadzało. elbląg i okolice słyną z wycinki drzew-przykład droga elbląg malbork. w cześci drogi przynależnej do woj war. maz. wycięto już 70 procent lip. tłumacząc to wzrostem bezpieczenstwa -odsyłam do statystyki.
MIESZKANIEC ELBLĄGA (2011.11.09)

info

0  
  0
chcecie miec szaro i bez zieleni to do bukrow sie przeniescie!!
(2011.11.11)

info

0  
  0