W elbląskim parku

2
10.10.2013
Na środku wyschniętego basenu w południowej części Parku Kajki w Elblągu znajdowała się niewysoka, kamienna fontanna - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 10 października 1963 roku.
Mimo że nieczynna - stanowiła jeden z elementów dekoracyjnych parku. Dziś - nie zauważamy tam już amorków. Głowica fontanny znikła, został tylko sześcienny postument. Co się z nią stało, nie wiadomo. Basen, jak się rzekło, jest suchy. Czyżby więc z racji łatwego dostępu głowica fontanny podzieliła los wielu innych ozdób miasta, wyniszczonych przez bezmyślnych młodocianych (i nie tylko) wandali.
   
(Kar)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

ocho zaczelo sie w 1963 powolne niszczenie i dewastowanie dobr kulturalnych, architektonicznych i komunikacyjnych miasta. Trwa to do dzis. Niemcy dbali o to miasto, rozwijali je, rozbudowywali i utrzymywali na wysokim jak na tamte czasuy poziomie. 70 lat rzadow polaczkow, doprowadzilo maisto do kompletnej dewastacji, spustoszenia i karygodnego zaniedbania. Gdzie sie podzialy te piekne wystroje z parku kajki? co sie stalo z parkiem dolinka i basenem? co sie stalo z elblaska baznatarnia? co sie stalo z koleja nadzalewowa? co sie stalo z budynkami i palacykami ktore przetrwaly wojne?
turban (2013.10.10)

info

12  
  1
To wszystko prawda, masz ode mnie kciuka, napisz tylko jakiej jesteś narodowości, że tak obelżywie piszesz " polaczki " czyżby Niemcem ? A może Turkiem albo Arabem, bo chyba nie jednym z nas; )
(2013.10.10)

info

1  
  1