W Elblągu spadła ilość przestępstw chuligańskich

5
29.07.2008
W pierwszym kwartale br. Prokuratura Miasta i Powiatu w Elblągu sporządziła ogółem 486 aktów oskarżenia, podczas gdy w analogicznym okresie ub. roku – jedynie 163, informował Dziennik Bałtycki z 29 lipca 1958 r.
Z danych statystycznych elbląskiej Prokuratury wynika, że niepokojący objaw wzrostu notuje się prawie we wszystkich rodzajach przestępstw. Akty oskarżenia, skierowane do sądu w I kwartale br. dotyczyły (w nawiasie podajemy liczby za I kwartał 1957 roku): kradzieży na szkodę osób prywatnych 31(21), kradzieże mienia społecznego – 73(35), kradzieży tzw. drobnych – 49(6), nadużyć w handlu – 24(8), przestępstw o charakterze chuligańskim – 54(43), wypadków drogowych – 13(9), oskarżeń z ustawy o zwalczaniu spekulacji – 22(2), oskarżeń z ustawy o zwalczaniu alkoholizmu – 11(0), oraz innych – 133(16) spraw. Liczby te nie obejmują wszystkich przestępstw, w sprawie których Prokuratura prowadziła dochodzenie, a jedynie takie, których akta oskarżenia trafiły do sądu.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

no a to ze z piatku na sobote okolo godz, 23,40 zgwałcono brutalnie dziewczynę na ul. grunwaldzkiej przy ogrodowej to cisza i nikt nie interweniował co za ZNIECZULICA LUDZKA, ,, ,,
olo.p. (2008.07.29)

info

0  
  0
Chyba heh piszacy artykul naduzywa alkoholu. .. Nie wie co to znaczy kiedy spada a kiedy rosnie czyt. Naglowek artykulu
(2008.07.29)

info

0  
  0
W tamtych czasach Elbląg słynął z tego, że był najbrzydszym, brudnym, zrujnowanym i najbardziej zaniedbanym miastem w Północnej Polsce! A niedługo potem zajmował już zaszczytne 3 miejesce w Polsce - po Żyrardowie i Wołominie - pod względem przestępczości !!!
tamten Elbląg .... . (2008.07.29)

info

0  
  0
Spadła czyli, że jest o wiele więcej :)
xDD (2008.07.30)

info

0  
  0
lol olo. p. gdzie na grunwaldzkiej zostala zgwalcona? nic o tyym nie mowili, w ktorym miejscu?
(2008.07.30)

info

0  
  0