W "Czerwonej Oberży"

2
06.10.2011
Dorobek popularnego w Elblągu Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Czerwona Oberża" powiększy w bm. pięć dalszych projekcji filmowych - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 6 października 1961 roku.
Październikową serię otworzył w ub. poniedziałek film produkcji szwedzkiej "W świetle neonów". Kinematografię meksykańską reprezentować będzie film pt. "Perły", który wyświetlony został 9 bm. 16 października członkowie DKF- obejrzą głośny film Andrzeja Wajdy " Popiół i diament", 23 "Czerwona Oberża" zaprezentuje "Dwa pokolenia" prod. włoskiej, a 30 wejdzie na ekran film NRD "Uskrzydleni", przeznaczony wyłącznie dla dyskusyjnych klubów filmowych. Początek seansów klubowych w kinie "Meduza" w każdy poniedziałek o godzinie 19.30.
   
N.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Lata 60 i 70 to wbrew pozorom i wielu opiniom, były ciekawe czasy. Najgorzej wspominam lata 80- te i dziwię się jak to mozliwe, że wiekszość polaków uważa twórcę stanu wojennego za bohatera. Najbardziej trafne decyzje podjeli ci, którzy miedzy sierpniem 1980,a grudniem 1981 wyjechali z kraju. Ci co zostali, z chcieli wyjechać myśleli pewnie, że żyje się kilka razy.
(2011.10.07)

info

0  
  0
Rzeczywiście, szczury pierwsze opuszczają okręt. Ale okręt czasami nie zatonie i jest potem (na szczęście) odszczurzony.
(2011.10.10)

info

0  
  0