Tablice informacyjne

1
27.04.2006
Dyrekcja MPK powinna jak najszybciej postawić na dworcu tablice z napisem, określającym kierunek i czas odjazdu i przyjazdu autobusów, informował Dziennik Bałtycki z 27 kwietnia 1956 r.
Kursujące od 1 lutego br. autobusy stanowią duże udogodnienie dla elblążan, dojeżdżających np. do pracy do „Odzieżówki” i „Zamech” posiada jeszcze pewne braki szczególnie daje się odczuć brak na przystankach znaku lub napisu wskazującego kierunki jazdy. Najbardziej kłopotliwe sytuacje powstają z tego powodu na dworcu głównym. Np. stoją dwa autobusy, z których jeden jedzie w kierunku ul. Obrońców Pokoju, a drugi na ul. Kamienną. Pasażerowie przeważnie nie wiedzą, do którego z nich wsiąść, toteż nieraz błąkają się od jednego do drugiego, wsiadając i wysiadając nie rzadko po kilka razy. Dyrekcja MPK powinna jak najszybciej postawić na dworcu tablice z napisem, określającym kierunek i czas odjazdu i przyjazdu autobusów. Dotychczas napis „Koniec” nic nie wyjaśnia.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Czy zna ktoś trasy tych linii, ja wiem że 5 na Kamienną jeździła aż do 1985 roku. A 4 na Obrońców zlikwidowali na jakiś czas aby potem przywrócić ją na innej trasie do Agrikola zamiast zlikwodowanego tramwaju.
slonik (2006.04.28)

info

0  
  0