Stary ratusz

4
18.03.2011
Ten duży o pięknej architekturze budynek, to staromiejski ratusz w Elblągu, wybudowany w drugiej połowie XVIII wieku, a w latach późniejszych kilkakrotnie przebudowywany - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 18 marca 1961 roku.
Niegdyś mieściła się w salach ratusza jedna ze szkół elbląskich. Dziś ratusz jest siedzibą Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, a więc znów służy celowi, dla którego wznosili go budowniczowie.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Jest szansa na fotkę poglądową?
(2011.03.18)

info

0  
  0
Poziom wiedzy tego dziennikarza z 1961 r. był adekwatny do wyglądu ówczesnego Elbląga. "Średniowieczny ratusz" to gimnazjum realne im. Henryka von Plauena - gmach z 1911 r. A średniowieczny ratusz w Elblągu spłonął w 1777 r. Żałosny i koszmarny był ten powojenny, peerelowski Elbląg, rządzony przez komuchów o takim poziomie inteligencji jak ten dziennikarz. .. ..
nawet śmiać się nie chce..... (2011.03.19)

info

0  
  0
Jeśli ktoś komentuje, to niech najpierw nauczy się czytać. W artykule nie ma mowy o średniowiecznym ratuszu.
karwarztwarz (2011.03.20)

info

0  
  0
Hej, wyżej grzmotnęłeś jak piorun w zacierki. "Staromiejski ratusz" w Elblągu, to właśnie ten średniowieczny (w domyśle, bo innego staromiejskiego nie było), czyli ten który spłonął w 1777 r. Następny, i następny - wybudowane były już w obszarze Nowego Miasta Elbląga.
czytać ze zrozumieniem... (2011.03.22)

info

0  
  0