Sezon żeglugowy otwarty

2
31.05.2007
W br. częstotliwość ruchu statków będzie większa niż w latach ubiegłych, informował Dziennik Bałtycki z 31 maja 1957 r.
Elbląscy i „nieelbląscy” amatorzy wycieczek wodnych już od 17 bm. mogą korzystać z usług trzech statków („Rutkowski”, „Konarski”, „Dembowski”) kursujących malowniczym szlakiem Elbląg – Ostróda. Od 1.06 linia ta dysponować będzie dodatkowym statkiem – „Hibner”. Z tym dniem rozpocznie się na szlaku regularny ruch wahadłowy: dwa statki będą z elbląga, dwa z Ostródy. Poza wymienionym czynny jest również szlak Krynica Morska – Tolkmicko. W br. częstotliwość ruchu statków będzie większa niż w latach ubiegłych. Spełniając postulaty mieszkańców Elbląga, już wkrótce trzy statki będą wozić wycieczkowiczów do Fromborka, malborka – omalże „gdzie dusza zapragnie”. Z dniem 1.06 będzie można rozpocząć również wycieczki z Elbląga do Krynicy Morskiej, zaś od 16.06 linia ta wzmocniona zostanie jeszcze jedną jednostką: „Karol Wójcik”. Sezon żeglugowy zapowiada się o wiele atrakcyjniej, niż w latach ubiegłych.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

I zdecydowanie bardziej atrakcyjnie niz obecnie. Rok temu nawet polaczenia Elblag - Krynica Morska nie bylo. Ktos wie czy jest teraz?
MarcinW (2007.06.04)

info

0  
  0
Dlaczego znikł z wiadomości artykuł "Masz głos-masz wybór"(czy podobnie)w którym Pan Prezydent H.Słonina przedstawiał swoje plany na bieżącą kadencję?.Czy wywołana tym artykułem dyskusja,do której prezydent w tym artykule zaprasza stała się zbyt nie po myśli włodarza.Ten portal powinien być oczami i uszami Prezydenta.Rzeczywistość jest jednak inna,Pana Prezydenta nie interesuje głos mieszkańców Elbląga,słyszy tylko głos klakierów i tylko taki jest mu potrzebny.Z drugiej strony,jeżeli Prezydent jest świadomy opini publicznej ,to lepiej niech da sobie spokój z podobnymi jak ten artykuł inicjatywami i rządzi jak chce.
elb (2007.06.04)

info

0  
  0