Rozkopany Elbląg

2
27.04.2007
Cechą charakterystyczną wielu miast są rozkopane ulice, informował Głos Elbląga z 27 kwietnia 1957 r.
Elbląg, oczywiście, nie pozostaje w tyle. Wręcz przeciwnie, stara się na tym odcinku zajmować przodujące miejsce. Od dłuższego czasu czeka na „łaskawe” uporządkowanie chodnik przy ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Żeromskiego do Sadowej, ul. Robotnicza, ul. Topolowej i innych ulic dzielnicy północnej. „Rozbabrane” jezdnie i chodniki, to pomnik niechlujstwa , jaki pozostawiło sobie Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Wodno-Kanalizacyjnych. Co prawda Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej wystosował do wykonawcy cały szereg pism o uporządkowanie terenu i doprowadzenie ulic do należytego porządku. Był to jednak głos wołającego na puszczy. Naszym zdaniem MZGK winien energiczniej podejść do tego zagadnienia, a w przyszłości w stosunku do niesolidnego wykonawcy zastrzegać w umowie kary umowne i konsekwentnie je później egzekwować. Obecnie wykonawcy należą się jeszcze pewne kwoty. Ale są one stosunkowo niskie i to właśnie jest powodem, że WPRWK nie kwapi się z uporządkowaniem rozkopanych ulic.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

...a przez 50 lat nikt nie wpadł na pomysł, żeby rury, kable itp. media transmisyjne umieszczać pod trawnikami albo lepiej w kanałach, do których byłby dostęp bez konieczności niszczenia nawierzchni jezdni.
Krystus (2007.04.28)

info

0  
  0
Na rogu przepięknie zmodernizowanych ulic (Płk. Dąbka i Nowowiejska) jest piękne przejście przez trawnik od "Biedronki" do skrzyżowania. Kiedyś przed remontem to był chodnik, są jeszcze lekkie oznaki jego poprzedniego bytu. W trakcie modernizacji zapominano o pieszych!! O ZGROZO!! Zdarza się że piesi chodzą po błocie. Chodnik powinien powrócić chociażby z powodu nie estetycznego wyglądu. Dziękuje w imieniu pieszych.
Miły pieszy (2007.05.01)

info

0  
  0