Pracownicy PGR zdobywają wykształcenie podstawowe

2
04.11.2011
Związek Zawodowy Pracowników Rolnych prowadzi na terenie powiatu elbląskiego szeroką akcję popularyzacyjną wśród swych członków, uzupełniania wykształcenia podstawowego - czytamy w Głosie Elbląga z 4 listopada 1961 roku.
W państwowych gospodarstwach rolnych odbywają się zebrania samorządów robotniczych, na których omawiane są zagadnienia organizacji kursów i ułatwienia nauki pracownikom. Na 2.300 pracowników rolnych zatrudnionych w elbląskich PGR ponad 400 pracowników nie posiada wykształcenia podstawowego. 80 proc. tej liczby stanowi młodzież.
   Nic więc dziwnego, że organizacją kursów zainteresowany jest w dużym stopniu Powiatowy Zarząd ZMW. Ogółem zaplanowano zorganizowanie 28 kursów w powiecie. W chwili obecnej pracownicy rolni rozpoczęli naukę na 10 kursach, a uruchomienie dalszych nastąpi w najbliższym czasie.
   
   Artykuł można znaleźć w Bibliotece Elbląskiej.
   
(r)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Dzis znów by sie przydało mieszkańcom PGRów zdobyc wykształcenie - bo brud, smród, ubóstwo, kiła i mogiła np w takim Wężowcu
(2011.11.05)

info

0  
  0
Niektórzy mieszkańcy BYŁYCH PGR-ów są lepiej wykształceni i bardziej zadbani niż mieszczanie. .. czyjeś widzicie pod lasem a swojego pod nosem NIE hehehe
dill (2011.11.06)

info

0  
  0