Poważny spadek ilości spożywanego alkoholu

4
27.05.2008
Doprawdy, aż trudno uwierzyć, że w Elblągu, który dzierżył prymat pod względem ilości wypitego alkoholu, poważnie zmalało jego spożycie, informował Głos Elbląga z 27 maja 1958 r.
W stosunku do roku ubiegłego istnieją poważne różnice. Oto kilka cyfr, podanych nam przez dyrekcję WPHS, która zaopatruje detal. Cyfry te podajemy w przeliczeniu na alkohol 100 procentowy. Jeżeli chodzi o wódkę czystą, to w kwietniu ub. roku sprzedano 21.400 litrów, a w tym samym miesiącu roku bieżącego, tylko 10.200 litrów, tj. o 11.200 litrów mniej. Poważnie obniżyła się ilość sprzedawanych wódek gatunkowych. I tu przytoczmy dla porównania dane z marca i kwietnia ub. roku. W marcu ub. roku sprzedano 5.300 litrów wódki, a w tym roku, pomimo świąt, w okresie których sprzedaż wódki poważnie wzrosła, tylko 4.300 litrów. W kwietniu ub. roku sprzedano 5 tys. litrów wódek gatunkowych, a w tym roku tylko 1.900 litrów. Oby tak dalej było – może wreszcie elblążanie zamiast wydawać pieniądze na wódkę, przeznaczą je na inne, bardziej korzystne cele.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Brawo, nareszcie można się czymś pochwalić w Elblągu. .. nigdy mi nie trzeba było wódy, alkoholów aby świetnie się bawić, poprostu być sobą a nie ukrytą postacią za kieliszkiem wódy czy piwa ! :) po co to komu ? jesteś sobą to i dopalacze Ci nie potrzebne. .. smakuje Ci ? wydaje Ci się, to sprawa przyzwyczajenia, nałogu. .. bo co ? koledzy Cię wyśmieją ? Ha ! w dupę z takimi kolegami !
abstynent (2008.05.27)

info

0  
  0
proszę aby ktoś napisał mi jak usunąć przypadkowo wpisany tekst w tym miejscu co oznacza jak wpisany podpis jest na czerwono? bardzo prosże o odpowiedxz
(2008.05.27)

info

0  
  0
Komuny nigdy nie mozna zadowolic. Chlaja za duzo - zle, chlaja za malo - jeszcze gorzej. Ehhh. ..
Trabant_8V_TDI (2008.05.27)

info

0  
  0
Trabant, naucz się czytać ze zrozumieniem.
janos (2008.05.29)

info

0  
  0