Zapisał ją mianowicie generał Józef Bem, który po upadku powstania przeszedł w wojskiem do Prus, osiedlił się w Elblągu i tu rozpoczął ożywioną działalność niepodległościową.
Niestety, po 125 latach pamięć o Bemie i jego towarzyszach wygasła w Elblągu prawie doszczętnie. Nikt nie pomyślał też i w tym roku, aby w jakikolwiek sposób nawiązać zerwaną nić tradycji. Szkoda!
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter