Trójka kontrolna składająca się z dzielnicowego MO i przedstawiciela wydziału budowlanego oraz sanitarnego – po lustracji kilku ulic sporządziła kilkadziesiąt wniosków do Kolegium Orzekającego o ukaranie osób, które wbrew uchwale MRN dotychczas w centrum miasta nie zlikwidowały hodowli bydła i trzody chlewnej.
Dotychczas w kolegium odbyło się 20 spraw – a winowajcy obok natychmiastowej likwidacji hodowli ukarani zostali grzywną od 150 do 500 złotych. Kary posypały się na niektórych mieszkańców ulic: Traugutta, Kwiatowej, Słonecznej i kilku innych. Podobne kary posypią się na tych wszystkich, którzy samowolnie, bez zezwolenia Prezydium MRN, wybudowali lub budują różne, szpecące budki, chlewiki i inne zabudowania gospodarcze. Na marginesie informujemy również, że Prezydium Miejskiej rady Narodowej przygotowuje już projekt uchwały o zakazie hodowli bydła i trzody chlewnej w dzielnicach, które dotychczas nie były objęte uchwałą.
Do mieszkańców miasta apelujemy aby nie czekali na komisję kontrolną, a następnie na wysokie kary, ale przystąpili sami do likwidacji hodowli w dzielnicach zakazanych i do rozbiórki szpecących budek i chlewików.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter