Pierwsze kary

6
25.03.2009
Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu energicznie zabrało się ostatnio do realizacji uchwały MRN w sprawie likwidacji hodowli w centrum miasta, informował Głos Elbląga z 25 marca 1959 r.
Trójka kontrolna składająca się z dzielnicowego MO i przedstawiciela wydziału budowlanego oraz sanitarnego – po lustracji kilku ulic sporządziła kilkadziesiąt wniosków do Kolegium Orzekającego o ukaranie osób, które wbrew uchwale MRN dotychczas w centrum miasta nie zlikwidowały hodowli bydła i trzody chlewnej. Dotychczas w kolegium odbyło się 20 spraw – a winowajcy obok natychmiastowej likwidacji hodowli ukarani zostali grzywną od 150 do 500 złotych. Kary posypały się na niektórych mieszkańców ulic: Traugutta, Kwiatowej, Słonecznej i kilku innych. Podobne kary posypią się na tych wszystkich, którzy samowolnie, bez zezwolenia Prezydium MRN, wybudowali lub budują różne, szpecące budki, chlewiki i inne zabudowania gospodarcze. Na marginesie informujemy również, że Prezydium Miejskiej rady Narodowej przygotowuje już projekt uchwały o zakazie hodowli bydła i trzody chlewnej w dzielnicach, które dotychczas nie były objęte uchwałą. Do mieszkańców miasta apelujemy aby nie czekali na komisję kontrolną, a następnie na wysokie kary, ale przystąpili sami do likwidacji hodowli w dzielnicach zakazanych i do rozbiórki szpecących budek i chlewików.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Nic się nie zmieniło. Nadal mamy w mieście sporo bydła i trzody chlewnej.
scorpion (2009.03.25)

info

0  
  0
No, trzoda chlewna to jest. .. jak się dorwie do koryta, to ciężko oderwać. . .. ale na ul. Łączności chyba nie kontrolowali, bo nie napisali.
Krystus (2009.03.25)

info

0  
  0
Ta uchwala powinna obowiazywac i dzisiaj. Nie chodzi tu o chlewiki i kurki biegajace po ogrodkach, a o golebie. Hobby to jedno, ale z jakiej racji owa pasja ma utrudniac zycie innym ? Ciekawe, czy na swoim b udynku moge zamontowac szpikulce zby hobby sasiada nie zasrywalo mi elewacji i okien ?
aqq (2009.03.25)

info

0  
  0
Tak bardzo długo wyglądał Elbląg po 1945 roku. Miasto zdegradowane do zapadłej mieściny, brudne, zniszczone, zapomniane, z mieszanką ludnościową o której cywilizacyjnym poziomie trudno cokolwiek powiedzieć, gdyby zniszczono jeszcze w czasie wojny hale Schichaua, to miasto miałoby dzisiaj rangę jakiś Prabut, czy Nowego Stawu. .. .
trzoda w centrum (na balkonie) (2009.03.26)

info

0  
  0
do aqq zapraszam cię do Firmy patrex swojego czasu posiadali oni w sprzedaży tak uzwane Anty ptaki. to były właśnie kolce które mocowalo się do parapetu itd :)
rowerek (2009.03.26)

info

0  
  0
Do komentarza ponizej. Sam sobie kolce zamontuj na kanapie i nie rób tu jakims frajerom reklamy.
Ornitolog (2009.03.26)

info

0  
  0