O budowie kina "Syrena"

6
23.06.2011
Prace remontowo-budowlane w gmachu kina "Syrena" w Elblągu posunęły się ostatnio naprzód - czytamy w Dzienniku Bałtyckim 23 czerwca 1961 roku.
Zdjęto już szalunekz balkonu, zakończono też prace związane ze wzmocnieniem filarów bocznych sali. Wszystko wskazuje na to, że prace w zakresie stanu surowego zamkniętego powinny być zakończone w drugiej połowie br. Dodajmy, że brygada przedsiębiorstwa "Elkin" z Gdańska przystąpiła już do robót elektryczno instalacyjnych. W tych warunkach termin przebudowy kina mógłby być skrócony gdyby nie obawa o przyszły postęp robót wykończeniowych. Dla przykładu: już obecnie mówi się o trudnościach w terminowej dostawie płyt wykładzinowych do sali widowiskowej. Wierzymy, że inwestor i wykonawca dołożą wysiłku, aby przeszkody te usunąć. Elbląska publiczność z dużą niecierpliwością czeka na otwarcie tego kina.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Jak zawsze problemy, najpierw z budową kina a teraz apartamentowca.
fgh (2011.06.23)

info

0  
  0
jak wyświetlano dobry film to trudno było o bilet i sala zawsze była pełna. były też koniki były też abonamenty. bilet był tani.
KINOMAN (2011.06.23)

info

0  
  0
Komu służy taki artykuł skoro po kinie pozostał li tylko głęboko dół wypełniony wodą. Należało by rozliczyć tego kto podjął decyzję o rozbiórce i sprzedaży terenu niewiarygodnemu inwestorowi. To typowe działanie korupcyjne. Podobnie zresztą jak ze sprzedawcą terenu obok który od kilkudziesięciu lat szpecącego centrum miasta a nikt /ani media, ani urzędnicy UM, ani prokuratura/ na to nie reagują lub udają ze deszcz pada.
rocznik 65 (2011.06.23)

info

0  
  0
Czas zająć się tym miejscem. Może mieszkańcy Elbląga coś zaproponują? Najpierw miasto niech wprowadzi hydrologów i odprowadzi wodę. Wtedy będzie atrakcyjna działka. A może okazała fontanna!
(2011.06.24)

info

0  
  0
Przenieść w to miejsce pomnik puszkę a na pozyskanym terenie wybudować piękną kawiarnię.
(2011.06.24)

info

0  
  0
Można zorganizować pergolę taką jak kiedyś była w sąsiedztwie,
(2011.06.24)

info

0  
  0