Wszystko jest na najlepszej drodze do uzyskania przez Elbląg kina panoramicznego. Wojewódzki Zarząd Architektoniczno Budowlany zatwierdził już dokumentację wstępną.
Kino, którego koszt budowy ma wynieść około 7 mln zł, stanie w końcu 1958 r. przy ul. Świerczewskiego pomiędzy ul. Winną a ul. Halicką.
Przedsiębiorstwo Budownictwa Terenowego, któremu zlecono budowę, ma już w portfelu zleceń 1.600.000 zł na rok bieżący i jest zdolne do przerobienia tej sumy. Chodzi jednak o to, aby dotrzymany został termin rozpoczęcia prac, wyznaczony na drugą połowę br., to zaś będzie możliwe, jeżeli dokumentacja techniczno-robocza gotowa będzie do końca II kwartału.
Prosimy więc wszystkie zainteresowane czynniki o nie zasypanie „gruszek w popiele” gdyż Elblągowi drugie kino jest naprawdę bardzo potrzebne.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter