Nowe kino

9
20.04.2007
Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie – w końcu przyszłego roku Elbląg posiadać będzie kino panoramiczne, informował Dziennik Bałtycki z 20 kwietnia 1957 r.
Wszystko jest na najlepszej drodze do uzyskania przez Elbląg kina panoramicznego. Wojewódzki Zarząd Architektoniczno Budowlany zatwierdził już dokumentację wstępną. Kino, którego koszt budowy ma wynieść około 7 mln zł, stanie w końcu 1958 r. przy ul. Świerczewskiego pomiędzy ul. Winną a ul. Halicką. Przedsiębiorstwo Budownictwa Terenowego, któremu zlecono budowę, ma już w portfelu zleceń 1.600.000 zł na rok bieżący i jest zdolne do przerobienia tej sumy. Chodzi jednak o to, aby dotrzymany został termin rozpoczęcia prac, wyznaczony na drugą połowę br., to zaś będzie możliwe, jeżeli dokumentacja techniczno-robocza gotowa będzie do końca II kwartału. Prosimy więc wszystkie zainteresowane czynniki o nie zasypanie „gruszek w popiele” gdyż Elblągowi drugie kino jest naprawdę bardzo potrzebne.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

i tak powstał FENIKS
(2007.04.20)

info

0  
  0
W jakim ku**a 1958 roku? :| I jakie drugie kino? :| Z tego, co mi wiadomo, Elbląg posiada już 2 kina. Mowa o Światowidzie i Multikinie. Nie bardzo rozumiem ten artykuł....
kRiSoS (2007.04.20)

info

0  
  0
Przeczytaj uważnie artykuł a potem pisz
jarecki48 (2007.04.20)

info

0  
  0
Na Halickiej to KINO jest
OSADZONY (2007.04.20)

info

0  
  0
nierozumeim o co chodzi z tym kinem panoramiznym ?? ;/
Paulinka (2007.04.21)

info

0  
  0
o boszeee, 3/4 polski nie czyta ze zrozumieniem, a post kRiSoSa to juz wogole ewidentny dowód na to. to jest archiwalny artykuł.
zdun_VW (2007.04.21)

info

0  
  0
przeciez jest zamieszczone w dziale 50lat tamu...ale co tam..porazka.....cos jak u nas na forum,no nie Zdun?:)
bolo (2007.04.21)

info

0  
  0
dokładnie tak nie inaczej Bolo
zdun_VW (2007.04.22)

info

0  
  0
Ciekawe za co te kino się utrzyma, Najpierw koło światowida zrobili multi a teraz jeszcze jakieś panoraminizowane. Obłęd. Śpitale budujta, śpitale!
żabek (2007.04.22)

info

0  
  0