Nowa placówka kulturalna w Elblągu

3
09.02.2009
W hotelu robotniczym przy pl. Słowiańskim nastąpiło uroczyste otwarcie Klubu Młodzieżowego, informował Dziennik Bałtycki z 9 lutego 1959 r.
Lokal, w którym znalazł pomieszczenie nowy klub, jest bodajże najpiękniej urządzony w całym mieście. Przerobiony został z dotychczas nie wykorzystanej świetlicy hotelowej, w której obecnie ogniskować się będzie życie kulturalno-rozrywkowe młodzieży „Zamechu”. Otwarcia klubu dokonał dyr. Wanat, który w krótkim przemówieniu życzył radzie Klubu sukcesów w pracy. Następnie kierownik Oddz. Kultury Prezydium MRN Matysiak podziękował dyrekcji zakładu i radzie zakładowej za oddanie miastu jeszcze jednej placówki kulturalnej. Na zakończenie odbył się wieczorek taneczny.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Pamiętam ten wieczorek z taką jedną panienką szalełem do białego rana dłużej się nie dało bo na 6-tą do Zamechu budować świetlany socjalizm.
Kindziuk (2009.02.09)

info

0  
  0
kiedyś też bylo fajnie, nie trzeba bylo wszystkiego co przed 89 wyrzucać, wystarczylo członkom PZPR na 10 lat zakazać pelnienia stanowisk publicznych, a tak żądzą nami do dzis w Eg. i śmieją się z tej III i IV RP, bo oni mają wladzę i kasę, a niedlugo ich dzieci, a nam pensja wystarcza do 15 -tego.
(2009.02.09)

info

0  
  0
Trochę się zmienilo przez 50 lat, teraz jak powstaje nowa placowka kulturalna, to PUB, ktory sprzedaje alkohol, nieletnim.
(2009.02.10)

info

0  
  0