Nie będzie już piwa w kioskach

7
21.05.2010
Kioskowa sprzedaż piwa znajdowała się już od dłuższego czasu pod obstrzałem krytyki wielu mieszkańców Elbląga - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 21 maja 1960 roku.
Nie są oni co prawda przeciwni sprzedaży w kioskach ulicznych napojów chłodzących, ale zupełnie słusznie uważają, że piwo musi być sprzedawane w odpowiednich do tego punktach. Dotychczas bowiem pod kioskami gromadzili się przeważnie zwolennicy „Bachusa”, który po lekkiej już zaprawie wódką "dokańczali się" butelkami piwa.
   Pomijając fakt, że grupki takich klientów uniemożliwiały podejście do kiosku po zakupy, to przy kioskach niejednokrotnie wynikały gorszące awantury. Przechodnie narażeni tez byli na oglądanie niezbyt kulturalnych wyczynów pijackich. Ta sprawa nabrała wreszcie właściwego biegu. Na ostatniej sesji MRN zobowiązano Prezydium MRN do natychmiastowej likwidacji sprzedaży piwa w kioskach ulicznych. Decyzja ta przyjęta zostanie niewątpliwie przez większość mieszkańców miasta z westchnieniem ulgi, a zasmuci najwyżej stałą kioskową „podgazowaną” klientelę.
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

przywrócić piwo w kioskach !
historyK (2010.05.22)

info

0  
  0
dowcip z tamtych czasów: facet stoi 2 godz. w kolejce w mięsnym, by kupić 1 kg kiełbasy zwyczajnej. Po 2 godz. dociera do lady. .. ale zwyczajna (zwyczajnie) wyszła!! Ekspedientka warknęła: czego? Zwyczajnej już nie ma? - pada nieśmiała odpowiedź oczekującego. Nie ma i nie będzie! - odpowiada nienawistnie ekspedientka. - Proszę więc zważyć mi 2 kg murzyńskiego ch. ja (czarnej kaszanki) pada grzeczna odpowiedź klienta. .. .
salceson, czyli ucho Czombe'g (2010.05.22)

info

0  
  0
Bardzo śmieszny ten dowcip, bardzo ale to bardzo. No prześmieszny!
,,, (2010.05.25)

info

0  
  0
W sumie to od tamtej pory prawie nic się nie zmieniło, z tą różnicą że żuliki stoją pod spożywczym.
Wredny (2010.05.25)

info

0  
  0
oni są pewnie zza wschodniej granicy. ..
bardziej wredny (2010.05.25)

info

0  
  0
pamieta ktos TEXAS na grunwaldzkiej?teraz tam jest stacja benzynowa obok MC D. tam to byly jazdy
XMARIO (2010.06.02)

info

0  
  0
malo tez kto pamieta, ze istniala wowczas ustawa o "uchylajacych sie od pracy"!!! owczesni zule gromadzili sie w tych przybytkach m. in na ul. brzozowej, browarnej /tam gdzie biura vectry/ aby wymigac sie od pracy. Potem te pokolenie popierajac "solidarnosc"obalilo komune po to by dzisiejsi zule chodzili, ale po. .. smietnikach.
yes (2010.06.02)

info

0  
  0