Najwyższy czas zająć się tą sprawą

4
23.04.2009
Ul. 1 Maja jest ulicą jednokierunkową, na której ruch odbywa się jedynie do placu Słowiańskiego. Ponadto istnieje zakaz używania tej ulicy przez pojazdy konne, informował Dziennik Bałtycki z 23 kwietnia 1959 r.
Mimo powyższych ograniczeń nierzadkie są na tej ulicy pochody pogrzebowe – szczególnie wiejskie z trumną i uczestnikami pogrzebu na chłopskich furmankach – zdążające w górę ulicy 1 Maja z kościoła św. Mikołaja na cmentarz na Agrykoli. Czy – choćby z uwagi na przepisy ruchu drogowego – nie należałoby pochodów pogrzebowych kierować inną drogą? xxx Przy okazji – na cmentarzu przydałaby się kostnica, z której na miejsce spoczynku odbywałby się pochód pogrzebowy. Tak te sprawy uregulowano w wielu miastach Polski bez uwłaczania kultowi religijnemu ich mieszkańców.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

He he. Załatwili sprawę po elbląsku. ; ). .. dziś jest jednokierunkowa w przeciwną stronę.
Krystus (2009.04.23)

info

0  
  0
.. .i tylko koni zal!
(#) (2009.04.24)

info

0  
  0
Pogrzeb. .. To przecież podróż w jedną stronę.
gośćniedzielny (2009.04.26)

info

0  
  0
"Mimo powyższych ograniczeń nierzadkie są na tej ulicy pochody pogrzebowe – szczególnie wiejskie z trumną i uczestnikami pogrzebu na chłopskich furmankach". Pochód pogrzebowy ma być szczególnnie miejski- bez trumny?!! A furmanki jakie mają być- z metropolii?!!
wozak (2009.04.26)

info

0  
  0