Mimo powyższych ograniczeń nierzadkie są na tej ulicy pochody pogrzebowe – szczególnie wiejskie z trumną i uczestnikami pogrzebu na chłopskich furmankach – zdążające w górę ulicy 1 Maja z kościoła św. Mikołaja na cmentarz na Agrykoli.
Czy – choćby z uwagi na przepisy ruchu drogowego – nie należałoby pochodów pogrzebowych kierować inną drogą?
xxx
Przy okazji – na cmentarzu przydałaby się kostnica, z której na miejsce spoczynku odbywałby się pochód pogrzebowy. Tak te sprawy uregulowano w wielu miastach Polski bez uwłaczania kultowi religijnemu ich mieszkańców.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter