Na przystani żeglugi

2
16.06.2011
Na przystani Ekspozytury Żeglugi Gdańskiej w Elblągu sezon w pełni - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 16 czerwca 1961 roku.
Obok statków, utrzymujących stałą komunikację z Krynica Morską i Ostródą, znajdują się także i baraki motorowe, które przewożą różnego rodzaju towary, przeważnie do Gdańska.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Niestety teraz, "pantomima" nad Kanałem, stateczki tylko do Ostódy i szpetny Bylwar Zygmunta Augusta, ze "szczerbatą" starówką, poniewaz Elbląg odwrócił się d. .. .ą do wody, gdyz jego włodarze pochodzili z " Pradup", Kiselic i Nowego Dworu. ..
Sławek - Jurek (2011.06.17)

info

0  
  0
stare to czasy ale można było stateczkiem popływać do krynicy jak i dalej przez jezioro drużno. zawsze stało w porcie kilka barek do przewozu towarów. zawsze było dużo ciekawskich przy podnoszeniu mostu-kręcono korbami-by stateczek mógł przejechać i zacumować przy nabrzeżu, zawsze był kpl pasażerów. te czasy raczej już nie powrócą. przęsła podnoszonego mostu zaginęły /wyjechały/ pozostały zdjęcia i wspomnienia. zbudowano nowe kładki ale znowu rozebrano djabli wiedzą po co. coś tam budują ale pożytek z tej inwestycji będzie taki jak z wybudowanego portu.
MIESZKANIEC ELBLĄGA (2011.06.21)

info

0  
  0