Muzyka w "Galerii EL"

4
25.01.2013
Poza działalnością na odcinku propagowania współczesnej plastyki "Galeria EL" przystąpiła do nowej działalności, a mianowicie popularyzacji współczesnej muzyki - czytamy w Głosie Elbląga z 25 stycznia.
Przed miesiącem pisaliśmy o powstaniu Jazz Klubu "Galerii EL", a dzisiaj możemy odnotować, że klub rozpoczął systematyczną pracę. Ostatnio w klubie fabrycznym Zamechu odbył się wieczorek muzyczny ilustrowany nagraniami z taśm magnetofonowych, prowadzony przez Andrzeja Ławskiego. Program obejmował piosenkę współczesną w ogóle. W czasie trwania tej interesującej imprezy, przeprowadzono błyskawiczną ankietę na najpopularniejszy twist w Elblągu. Uczestnicy niemal jednogłośnie wybrali utwór w wykonaniu Chubby Checera pt. "Let's twist again".
   Należy podkreślić, że wieczorki muzyczne klubu jazzu tradycyjnego "Galerii EL" odbywać się będą co dwa tygodnie, w środy w klubie fabrycznym Zamechu. Przewiduje się przy tym, że najbliższe imprezy odbędą się z udziałem Romana Waschko, honorowego prezesa federacji polskich jazz-klubów oraz red. Walickiego, twórcy "Czerwono-Czarnych". Tak więc Galeria El prowadzi już działalność w dwóch kierunkach artystycznych - plastycznym i muzycznym.
   
(jk)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Roman Waschko, Francieszek Walicki i inni - prawdopodobnie agenci Służby Bezpieczeństwo. Sprawdzcie ich biografie co robili przed działalnościa kulturalną. Zostali chyba powołani do kontorli (pod przykrywką) takich zjawisk jak EL kLub. .wiadomo ze taka zachodnia muzyka była w PRL tępiona. Wiec czy jest się czym szczycić?Warto sprawdzić; )
(2013.01.25)

info

0  
  0
Andrzej Ławski to Stanisław Cejrowski - to był jego pseudonim heheh
(2013.01.25)

info

0  
  0
... Roman Waschko pisał donosy na kolegów artystów i brał za to pieniądze wynika z materiałów, które zebrał o legendarnym jazzmanie Instytut Pamięci Narodowej. Ten słynny konferansjer i szef instytucji jazzowych w Polsce nie tylko donosił (na przykład na pisarza Leopolda Tyrmanda). Kusił też kolegów, przedstawiając im prostytutki zatrudnione przez SB. *****http*****:wiadomosci.dziennik.plwydarzeniaartykuly131038,legendajazzudonosilasbnatyrmanda.html
(2013.02.07)

info

0  
  0
Roman Waschko pisał donosy na kolegów artystów i brał za to pieniądze - wynika z materiałów, które zebrał o legendarnym jazzmanie Instytut Pamięci Narodowej. Ten słynny konferansjer i szef instytucji jazzowych w Polsce nie tylko donosił (na przykład na pisarza Leopolda Tyrmanda). Kusił też kolegów, przedstawiając im prostytutki zatrudnione przez SB.
(2013.02.07)

info

0  
  0