Eldorado hodowców

1
22.12.2008
Miejska Rada Narodowa powzięła swego czasu uchwałę w sprawie likwidacji hodowli trzody chlewnej w śródmieściu Elbląga, informował Dziennik Bałtycki z 22 grudnia 1958 r.
Ponieważ uchwały nie zrealizowano w terminie, ustalano kilkakrotnie dodatkowe terminy, których – jak dotąd – niestety również nie dotrzymano. Wspomnianą uchwałę przekazano do realizacji Wydziału Budownictwa i Architektury, który dotychczas nie zastosował ani jednej sankcji karnej w stosunku do opornych hodowców. Wobec takiego stanu rzeczy hodowla w śródmieściu, zamiast zniknąć, ponoć stale wzrasta. W związku z tym nasuwa się pytanie: jak władze miejskie poradzą sobie ze stojącymi przed nimi wielkimi zadaniami, o ile tak błahych stosunkowo spraw nie potrafią terminowo załatwić?
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Uchwała uchwałą, a życie sobie. Pamiętam jeszcze w latach 60-tych sąsiadka hodowała świnkę lub dwie w komórce na przydomowym ogródku, budynek komunalny, ul. Kościuszki. Nikomu nie przeszkadzało, chyba że uchwale. To se ne vrati
MirCrow (2008.12.23)

info

0  
  0