Elbląg wypija bardzo dużo piwa

3
16.01.2008
Potwierdza to fakt, że Elbląskie Zakłady Piwowarsko-Słodownicze roczny plan produkcji globalnej wykonały w 110,8 proc., zaś plan produkcji towarowej w 113,9 proc., informował Dziennik Bałtycki z 16 stycznia 1958 r.
W okresie 1957 r. browar wyprodukował 80.477 hektolitrów piwa jasnego, 33.876 hl. pełnego, 15.184 hl. mocnego, tzw. „porteru” oraz 16.883 hl. piwa słodowego. Łącznie wyprodukowano 146.420 hl. piwa. Przyjmując, że Elbląg posiada około 80 tys. mieszkańców, bardzo łatwo można obliczyć, ile litrów piwa przypada na jedną „główkę”.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Gdzie te czasy że się piło nasze EB :( czy elbląski Porter
JASNOŚĆ (2008.01.17)

info

0  
  0
Co teraz produkuje elbląski browar? Jakie piwo.
mirko58 (2008.01.21)

info

0  
  0
Tylu opoi po katach stoi. Sponsorem browaru elblaskiego za co powinni dostać odznaczenia w kategorii "Darczyncy ćwierćwiecza-zasłużeni dla Elbląga": byli: mój tatko, mój teść, mój mąż, mój szwagier-cała plejada piwoszy z Elbląga.
(2008.01.23)

info

0  
  0