DziaÅ‚ inwestycyjny WKKF powiadomiÅ‚ wÅ‚adze sportowe ElblÄ…ga, iż istnieje możliwość budowy w tym mieÅ›cie toru lodowego do jazdy szybkiej. W zwiÄ…zku z tym Prezydium KKF wysunęło dwie koncepcje realizacyjne tego obiektu. Pierwsza z nich, to oparcie inwestycji o „Zamach”, posiadajÄ…cy już gotowÄ… dokumentacjÄ™, sporzÄ…dzonÄ… kosztem 70.000 zÅ‚. W tym wypadku lodowisko byÅ‚oby zbudowane na terenie przylegÅ‚ym do stadionu Turbiny. Koncepcja druga przewiduje rekonstrukcjÄ™ istniejÄ…cego niegdyÅ› toru 400-metrowego na dzisiejszym stadionie wojskowym obok basenów OrÅ‚a.
W obu wypadkach lodowisko byÅ‚oby gotowe na rok 1960, ponieważ zaÅ› – jak sÅ‚ychać – Polska ubiega siÄ™ o organizacjÄ™ zimowych igrzysk olimpijskich w roku 1964, być może ElblÄ…g bÄ™dzie miaÅ‚ okazjÄ™ goÅ›cić wówczas najlepszych Å‚yżwiarzy Å›wiata, walczÄ…cych o medale olimpijskie.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter