ElblÄ…g otrzyma sztuczne lodowisko

2
12.02.2007
Lodowisko byÅ‚oby gotowe na rok 1960, ponieważ zaÅ› – jak sÅ‚ychać – Polska ubiega siÄ™ o organizacjÄ™ zimowych igrzysk olimpijskich w roku 1964, być może ElblÄ…g bÄ™dzie miaÅ‚ okazjÄ™ goÅ›cić wówczas najlepszych Å‚yżwiarzy Å›wiata, walczÄ…cych o medale olimpijskie, informowaÅ‚ Dziennik BaÅ‚tycki z 12 lutego 1957 r.
DziaÅ‚ inwestycyjny WKKF powiadomiÅ‚ wÅ‚adze sportowe ElblÄ…ga, iż istnieje możliwość budowy w tym mieÅ›cie toru lodowego do jazdy szybkiej. W zwiÄ…zku z tym Prezydium KKF wysunęło dwie koncepcje realizacyjne tego obiektu. Pierwsza z nich, to oparcie inwestycji o „Zamach”, posiadajÄ…cy już gotowÄ… dokumentacjÄ™, sporzÄ…dzonÄ… kosztem 70.000 zÅ‚. W tym wypadku lodowisko byÅ‚oby zbudowane na terenie przylegÅ‚ym do stadionu Turbiny. Koncepcja druga przewiduje rekonstrukcjÄ™ istniejÄ…cego niegdyÅ› toru 400-metrowego na dzisiejszym stadionie wojskowym obok basenów OrÅ‚a. W obu wypadkach lodowisko byÅ‚oby gotowe na rok 1960, ponieważ zaÅ› – jak sÅ‚ychać – Polska ubiega siÄ™ o organizacjÄ™ zimowych igrzysk olimpijskich w roku 1964, być może ElblÄ…g bÄ™dzie miaÅ‚ okazjÄ™ goÅ›cić wówczas najlepszych Å‚yżwiarzy Å›wiata, walczÄ…cych o medale olimpijskie.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

I takie lodowisko powstało - ale prawie 50 LAT później !!!!
narciara i łyżwiara (2007.02.12)

info

0  
  0
...a niby gdzie powstało takie lodowisko? Jakoś takowego nie zauważyłem w E-gu. Mowa jest o lodowisku do jazdy szybkiej na lodzie!!
Matex (2007.02.14)

info

0  
  0