Drżyjcie, chuligani!

3
05.02.2007
Walka z chuligaństwem już dawno przestała być sprawą małej wagi, a stała się problemem nurtującym nie tylko organa milicyjne, ale całe społeczeństwo, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 5 lutego 1957 r.
Sprawa ta nabrała również szczególnego znaczenia w Elblągu, a więc w mieście, w którym awantury, pijackie bójki, zaczepianie przechodniów, a nawet napady, stały się niemal codziennym zjawiskiem. Aby wzmocnić stan elbląskiej Milicji Obywatelskiej i zabezpieczyć mieszkańców przed dalszymi wybrykami rozhukanej chuliganerii, Komenda Miasta MO, postanowiła zwiększyć stan ilościowy milicjantów i stworzyć specjalną kompanię przeznaczoną do walki z chuligaństwem. W tym też celu prowadzony jest werbunek do MO.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A teraz... zero reakcji ze strony policji, MO byla lepsza.
:D (2007.02.05)

info

0  
  0
milicja czuwa :-)
(2007.02.06)

info

0  
  0
a po zmierzchu nie uwidzisz na Zawadzie patrolu , tylko w Żabce ruch i na boisku SP nr 9 mimo zimna /rozgrzewają się trunkami i wrzaskami do późnej nocy/
(2007.02.08)

info

0  
  0