Czy wiecie, że…

4
16.09.2008
Przy ul. Jaśminowej w Elblągu rozebrane płyty z chodnika w 50 proc. zostały zniszczone przez bawiące się nimi dzieci, informował Głos Elbląga z 16 września 1958 r.
…w dzielnicy północnej założono oświetlenie ulic, ale z braku żarówek oświetlenie niemal nie istnieje. xxx …na ostatniej sesji MRN w Elblągu radni zapytywali prezydium, dlaczego w mieście niektóre urzędy i instytucje nadal zajmują lokale mieszkalne na swoje biura. xxx …nikt w Elbląga nie wyciąga konsekwencji wobec przedsiębiorstw budowlanych, które oddają budowle z brakami. Przykładem tego może być nowowybudowana szkoła przy ul. 22 lipca – gdzie już dzisiaj potrzebny jest kapitalny remont. xxx ..przy jednej z piękniejszych ulic Elbląga – jaką jest ulica Norwida – niektórzy mieszkańcy prowadzą hodowlę bydła.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

a co tu komentowac???jakis dziwny ten artykuł!!:(
dnigga (2008.09.16)

info

0  
  0
A co się zmieniło przez ostatnie 50 lat ?; )
(2008.09.16)

info

0  
  0
Pie. .. rzenie o Szopenie. Jestem chłopaczkiem tej ulicy w tamtych latach. Ulica ta brukowana była kocimi łbami z jednostronnym płytkowanym chodnikiem. Jej rzędne wysokościowe w górnej części były o 1,5 m wyższe. Obniżano poziom byle czym i byle jak. Urobek ładowano jak leci. Wiadomo, ktoś musiał się z tego rozliczyć-no to straszyli i wyzywałi. Potem szły pod rozbiórkę dobre budynki-cegła szła na Wawę i Gdańsk. Radocha była przy przewracaniu ścian-dziw, że nikogo z nas nie utłukło Zarządzający chlali i pisali głupoty. Potem dostawali medale. Nasze psoty to np Wytaczanie na jezdnię dużych kamieni, oblepianie śniegiem. Ubaw był wtedy, gdy Lublinki z milicjantami jechałyi na akcję pod Lipy Bum i stały. Kleli jak szewcy. To były czasy.
(2008.09.17)

info

0  
  0
Gdy na początku lat 1980.Kumiela potężnie wylała zalewając sasiednie ulice - z budynków gospodarczych na ul. Oboźnej wyprowadzono ze 100 świń, a to centrum miasta - Mario
(2008.09.17)

info

0  
  0