Czy wiecie, że…

3
11.07.2007
Ulice miasta są jednym wielkim postojem furmanek a władze miejscowe widowisko to tolerują, informował Głos Elbląga z 11 lipca 1957 r.
…Elbląg otrzymał za 1956 rok do czerwca br. aż 80 nowych kubłów na śmieci. Ilość ta jest bardzo śmieszna i nie wystarcza na pokrycie zapotrzebowań. Podobno województwo gdańskie w roku bieżącym otrzymało kilkaset pojemników – a dlaczego Elbląg ani jednego z tego przydziału? xxx …Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych już od dwóch lat zapowiada budowę stałych śmietników murowanych. Niestety dotychczas obietnice te nie zostały spełnione. xxx …w dalszym ciągu, szczególnie w dni targowe panuje anarchia na ulicach miasta. Ulice miasta są jednym wielkim postojem furmanek a władze miejscowe widowisko to tolerują. xxx …punkty handlowe MHD, PSS, MHM nie posiadają odpowiednich naczyń na składowanie nieczystości. W dni wywozu wystawiają śmieci w kartonach względnie luzem.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

no proszę - anarchia na ulicach, ale słupków nie stawiali - maciejek
(2007.07.11)

info

0  
  0
Tak - bowiem hołota przybyła ze Wschodu i z centralne Polski nie miała pojęcia, że Elbląg pod koniec XIX w. na głowę bił pod względem np. oświetlenia niejaki Kraków.... Ta hołota nie potrafiła sobie przyswoić wielkiej przeszłości Elbląga, natomaist skwapliwie dołaczyła się do chóru byłych szmalcowników i drobnych (okupacyjnych) złodzieszajków z W-wy i zaczęła to wielkie miasto rozbierać - i przy tych rozbiórkach zniszczania sowieckie miasta okazały się mało istotne.....
Pr. Starogard (2007.07.12)

info

0  
  0
kacapy wszystko powywozily nawet smietniki to co sie dziwic
(2007.07.16)

info

0  
  0