Cyfry, cyfry…

2
20.12.2006
W bieżącym roku przybyło w Elblągu 3.700 mb. sieci wodociągowej, 4.500 m sieci sanitarnej i 3.587 m sieci deszczowej, informował Dziennik Bałtycki z 20 grudnia 1956 r.
Nie zawsze cyfry nużą czytelnika, zwłaszcza, jeżeli dotyczą obchodzącej go dziedziny życia. Taką dziedziną jest bezsprzecznie gospodarka komunalna, dlatego przytaczamy z niej kilka interesujących danych liczbowych. W bieżącym roku przybyło w Elblągu 3.700 mb. Sieci wodociągowej, 4.500 m sieci sanitarnej i 3.587 m sieci deszczowej. Cóż – cieszymy się i czekamy na dalszy postęp.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ciekawe jak podane liczby miały się do przedwojennej sieci komunalnej Elbląga - prawdopodobnie te z 1955 r. stanowiły 50 % przedwojennej infrastruktury. Liczby, procenty i inne dane były ulubinym uzupełnieniem treści przemówień sklerotyka i despoty - W. Gomułki.
Matwiej (2006.12.23)

info

0  
  0
-czy prawda jest ze w elblagu sprzata sie ulice glowne kilka razy dziennie a niektore boczne lecz czesto uczeszczane przez uczniow szkol sreddniich wcale tj ul.mortcinka ,reja ogrodowa ,asnyka i prusa wstyd gdyz z lisci po jesieni zrobil sie w polaczeniu z deszczem obornik a jak jakas paniusia w kapeluszu z u.m. poslizgnie sie to bedzie zadala od wladz miasta odszkodowania.a chyba wszyscy placimy podatki i na wioskach lepiej wyglada niz w elblagu
(2006.12.23)

info

0  
  0