Będzie więcej lepszego piwa

3
08.02.2012
Elbląski Browar wszedł w fazę intensywnej rozbudowy. Koszt jej wyniesie około 50 milionów złotych. Całość robót będzie wykonana do 1964 roku - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 8 lutego 1962 roku.
Roboty związane z rozbudową rozpoczęły się już w ubiegłym roku przy zwiększeniu pojemności piwnic leżakowni i fermentowni. Całość tych robót będzie zakończona w trzecim kwartale br. Również w tym roku rozpoczną się roboty związane z rozbudową słodowni, która po przebudowie będzie mogła produkować 75000 ton słodu w ciągu jednego roku. W ramach programu rozbudowy przewidywane jest także znaczne zwiększenie mocy urządzeń chłodniczych. Dodajmy, że kosztem 12 milionów złotych będą w tym roku zakupione nowe maszyny dla słodowni. Realizacja tego programu inwestycyjnego pozwoli dyrekcji browaru na pełne zsynchronizowanie pracy wszystkich podstawowych działów produkcji i podniesienie jakości elbląskiego piwa.
   
j.r.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Nie było TPM, nie było HACCP, nie było holenderskich audytów i tego 5S - i jakoś browar się rozbudowywał i działał. .. Nie to co teraz, gdzie elbląscy piwowarzy mogą zagiąć niejednego - w obsłudze Access, Excel i Powerpoint. .. Tylko na warzenie czasu brakuje. ..
(2012.02.08)

info

0  
  0
Święta prawda:)
(2012.02.08)

info

0  
  0
gdzie to dobre produkowane kiedyś piwo. to co teraz produkują to szcz. .. nie do wypicia. jest to opinia piwoszy z którą powinni się liczyć. elbląskie piwo takie jakie było w latach50,60,to było piwo, które się wypijało z wielkim smakiem.
piwosz piwa ale dobrego (2012.02.10)

info

0  
  0