Roboty związane z rozbudową rozpoczęły się już w ubiegłym roku przy zwiększeniu pojemności piwnic leżakowni i fermentowni. Całość tych robót będzie zakończona w trzecim kwartale br. Również w tym roku rozpoczną się roboty związane z rozbudową słodowni, która po przebudowie będzie mogła produkować 75000 ton słodu w ciągu jednego roku. W ramach programu rozbudowy przewidywane jest także znaczne zwiększenie mocy urządzeń chłodniczych. Dodajmy, że kosztem 12 milionów złotych będą w tym roku zakupione nowe maszyny dla słodowni. Realizacja tego programu inwestycyjnego pozwoli dyrekcji browaru na pełne zsynchronizowanie pracy wszystkich podstawowych działów produkcji i podniesienie jakości elbląskiego piwa.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter