Na początku czerwca br. do policjantów w jednej z podelbląskich gmin przyszła zrozpaczona kobieta, która nie potrafiła poradzić sobie z dorastającą córką. Opowiedziała jak to dziewczyna zaczęła znęcać się nad nią i jak jej agresywne zachowanie nasilało się z tygodnia na tydzień. Kradła pieniądze, przychodziła pijana i przesiadywała w Internecie. Nieletnia najpierw zaczęła ubliżać matce, później ją biła, popychała i wyrywała włosy. Do tego stopnia, że pokrzywdzona kobieta wstydziła się wyjść z domu. Kulminacja agresji miała miejsce na początku czerwca. Nieletnia była owładnięta przez Internet. Miała wirtualnych przyjaciół. I to prawdopodobnie ich słuchała, a nie swojej matki. Kiedy kobieta nie doładowała jej konta internetowego, wyrodna córka dotkliwie ją pobiła. Wtedy zapadła decyzja aby sprawę zgłosić.
Policjanci przesłuchali rodzinę, sąsiadów i samą dziewczynę, którą skierowali do specjalistów. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego, który zdiagnozuje stopień demoralizacji dziewczyny i zastosuje wobec niej środek wychowawczy.
Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter