15-latka znęcała się nad matką

18
04.09.2016
15-latka znęcała się nad matką
Od czerwca policjanci z Elbląga pracowali nad sprawą bitej i znieważanej kobiety, której 15-letnia córka znęcała się nad nią psychicznie i fizycznie. Śledczy ustalili, że dziewczyna dopuszczała się przemocy w sytuacjach, kiedy nie mogła dostać tego, czego sobie zażyczyła. Nieletnia była owładnięta przez Internet. Kiedy matka nie doładowała jej konta, wyrodna córka ją pobiła. Jej sprawa trafiła do sądu rodzinnego, który podejmie decyzję o dalszym losie nieletniej.
Na początku czerwca br. do policjantów w jednej z podelbląskich gmin przyszła zrozpaczona kobieta, która nie potrafiła poradzić sobie z dorastającą córką. Opowiedziała jak to dziewczyna zaczęła znęcać się nad nią i jak jej agresywne zachowanie nasilało się z tygodnia na tydzień. Kradła pieniądze, przychodziła pijana i przesiadywała w Internecie. Nieletnia najpierw zaczęła ubliżać matce, później ją biła, popychała i wyrywała włosy. Do tego stopnia, że pokrzywdzona kobieta wstydziła się wyjść z domu. Kulminacja agresji miała miejsce na początku czerwca. Nieletnia była owładnięta przez Internet. Miała wirtualnych przyjaciół. I to prawdopodobnie ich słuchała, a nie swojej matki. Kiedy kobieta nie doładowała jej konta internetowego, wyrodna córka dotkliwie ją pobiła. Wtedy zapadła decyzja aby sprawę zgłosić.
   Policjanci przesłuchali rodzinę, sąsiadów i samą dziewczynę, którą skierowali do specjalistów. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego, który zdiagnozuje stopień demoralizacji dziewczyny i zastosuje wobec niej środek wychowawczy.
   
Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jak ją wychowała, tak ma!
(2016.09.04)

info

6  
  20
Jest jedno wyjście, utylizacja!
egoniasty (2016.09.04)

info

17  
  3
ty siebie zutylizuj d. .. .ebilu
(2016.09.04)
Poprawczak jej nie naprawi, rodzina zastępcza, tam też sobie z nią nie poradzą, jedyne rozwiązanie to agencja w niemczech albo na narządy przynajmniej komuś zdrowie czy życie uratuje
hirórk (2016.09.04)

info

13  
  2
albo wifi od sąsiada :D
zolty (2016.09.04)

info

1  
  5
Zgroza. Mam młodszego brata zawładniętego przez internet. Do tego stopnia, że jak nawet na chwilę jest przerwa w dostawie to zaczyna się drzeć, przeklinać i walić pięściami w klawiaturę. Jak jest wolny dzień to potrafi "wisieć" na komputerze od 7 rano do 1 w nocy. I rośnie taka ciamajda życiowa, która w życiu nic sobie nie poradzi. To jest nałóg i choroba jak alkoholizm i narkotyki, i to trzeba leczyć.
KKKKK1 (2016.09.04)

info

23  
  0
"Jak ją wychowała, tak ma" - odezwał się pracownik socjalny nieposiadający dzieci.
(2016.09.04)
.. pierwsze efekty "nowoczesnego" wychowania - róbta co chceta?
Eeeeee (2016.09.04)
dlatego właśnie jest potrzebny ojciec aby w tym trudnym okresie z, a. k, u. r, w. i, ć z laczka i poprawić z kopyta!
(2016.09.04)

info

23  
  2
Mam pięcioro dzieci w wieku od 6 do 19 lat i nie mam pojęcia jak można je wypaczyć, żeby były agresywne w stosunku do matki!!!!
(2016.09.04)