Udawali grzybiarzy, a hodowali konopie

13
28.07.2016
Udawali grzybiarzy, a hodowali konopie
fot. KMP w Elblągu
27-letni Sławomir K. oraz jego rówieśnik Patryk K. zostali zatrzymani przez policjantów operacyjnych, gdy przyszli doglądać nielegalną uprawę konopi indyjskich, którą zorganizowali w lesie nieopodal Elbląga. Sprawcy przychodząc do lasu „udawali” grzybiarzy. W chwili zatrzymania mieli ze sobą koszyk z grzybami… głównie niejadalnymi.
Kara do trzech lat pozbawienia wolności może grozić dwóm zatrzymanym przez policjantów 27-latkom. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Funkcjonariusze operacyjni zatrzymali mężczyzn w chwili, gdy ci przyszli podlać sadzonki. Obaj zostali zatrzymani po krótkim pościgu. Również obaj, na początku nie chcieli się przyznać do uprawy konopi. Policjanci zgromadzili jednak spory materiał operacyjno-procesowy udowadniając im, że to nie pierwsza ich wizyta w tym miejscu. Łącznie zabezpieczono ponad 200 krzewów konopi. Znajdowały się one na trzech leśnych plantacjach wielkości kilkunastu metrów kwadratowych. Sprawcy, aby poczynić nasadzenia wycięli część drzewostanu a nawet ogrodzili rośliny palikami i sznurkiem. Policjanci, którzy zajmowali się tą sprawą współpracowali z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Elbląg. Dwaj mężczyźni oprócz zarzutów nielegalnej uprawy mogą usłyszeć również zarzuty wyrządzenia szkód w drzewostanie leśnym. 27-latkowie nie byli wcześniej notowani.
   
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dobrze rozkminili ale komus to przeszkadzalo chory kraj
(2016.07.28)

info

16  
  11
mileś
okrutnymohikanin (2016.07.28)

info

3  
  0
mistrzowie interesu
htrtrd (2016.07.28)

info

8  
  0
"Dzieci palą ch*j wie co, bo dopalacz to nie zło". Chorzy ludzie, którzy rządzą tym krajem, wolą żeby młodzież sięgała po legalną śmierć (dopalacze) niż przypaliła sobie trawkę raz na jakiś czas. Marihuana od tysięcy lat jest obecna w wielu kulturach świata, nie słyszałem aby ktoś przedawkował ziółko i zmarł;-) A o dopalaczach co się słyszy: "Śmierć 18-latka po dopalaczach", "Kolejna ofiara dopalaczy", "Mocarz zbiera śmiertelne żniwo". Panowie zomowcy i Ormowcy, lepiej zajmijcie się sklepem przy Bałuckiego.
cypis81 (2016.07.28)

info

29  
  2
'' Zawiną dwóch studentów, robiąc show dla idioty''
(2016.07.28)

info

8  
  4
może niech się tobą zajmą zielony spekulancie
docypis (2016.07.28)

info

4  
  7
https://www.portel.pl/artykul.php3?i=91809
bobsonik (2016.07.28)

info

0  
  0
skoro mieli grzyby to musieli je jakoś nazbierać i są grzybiarzami a karmienie publiki idiotyzmami na swoim poziomie nie popłaci.
(2016.07.28)

info

9  
  2
czytaj ze zrozumieniem baranie, głównie nie jadalne
(2016.07.28)

info

4  
  1
Czy to prawo jest normalne w jakim my żyjemy państwie? Chcą promować narkomanie zamiast ganję zalegalizować!. .. wpędzić do grobu wpakować. .. " - THS KLIKA - " DOPALACZE "
ewciaaa_mk (2016.07.29)